Zomrela bývalá ministerka školstva Martina Lubyová (†56). Podľahla ťažkej chorobe

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vo veku 56 rokov zomrela v pondelok po dlhej a ťažkej chorobe akademička, vedkyňa a bývalá ministerka školstva Martina Lubyová. TASR o tom v mene rodiny informovala jej bývalá hovorkyňa Andrea Pivarčiová.

Priblížila, že Lubyová bola členkou - akademičkou Európskej akadémie vied a umení. „Počas svojej bohatej profesionálnej kariéry pracovala aj ako vedecko-výskumná pracovníčka Prognostického ústavu Slovenskej akadémie vied (SAV) Bratislava či právna poradkyňa Ministerstva financií SR. Desať rokov pracovala pre Medzinárodnú organizáciu práce. Od roku 2013 riadila Prognostický ústav Slovenskej akadémie vied,“ doplnila. Neskôr pôsobila ako šéfka rezortu školstva a tiež v predsedníctve SAV.

Venovala sa pedagogickej aj publikačnej činnosti. Bola dcérou známeho fyzika a bývalého dlhoročného predsedu SAV Štefana Lubyho.

Úprimnú sústrasť rodine zosnulej exministerky vyjadril súčasný šéf rezortu Tomáš Drucker. „V mene svojom a v mene ministerstva školstva vyjadrujem jej pozostalým úprimnú sústrasť. Česť jej pamiatke,“ uviedol.

Nedávno zomrel aj bývalý český minister zahraničných vecí Karel Schwarzenberg. Pozrite si reportáž:

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Úmrtie

Dôležité udalosti