Na svahu v plnej rýchlosti zrazil Alexa († 8), prvýkrát priznal vinu na súde. Tvrdí, že nedokáže spávať

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V Čadci sa v pondelok pred súd po prvý raz postavil 21-ročný Jakub, ktorý ešte vo februári na lyžiarskom svahu zrazil osemročného Alexa. Ten po prevoze do nemocnice zomrel. A hoci mladý lyžiar pred súdom vyhlásil, že je vinný, jeho obhajca je presvedčený, že podiel na tragédii môžu mať aj iní.   

Idylická rodinná lyžovačka sa rodine od Trnavy zmenila na najhorší zážitok v živote. Malý Alex, ktorý bol všestranný športovec, mame povedal vetu, z ktorej doteraz mrazí. 

„To mala byť posledná jazda, že pôjdeme na chatu,“ povedala nám vo februári chlapcova mama Anežka.

Zjazd najstrmšou, takzvanou čiernou zjazdovkou sa skončil tragicky. Alex ostal za horizontom svahu, no to sa už dolu rútil Jakub a chlapca zrazil v plnej rýchlosti. 

Náraz bol prisilný, Alex zomrel.

Prečítajte si tiež:

Nedokáže spávať

Deväť mesiacov od tragédie prišla rodina na súd, pred ktorý sa postavil obžalovaný Jakub. Hneď na začiatku povedal, že priznáva svoju vinu a rodičom všetko zaplatí. Tí žiadajú aj tridsaťtisícovú nemajetkovú ujmu. 

„Som z toho strašne smutný a nechcem sa k tomu vyjadrovať,“ povedal Jakub. Dodal, že nedokáže spávať.

Prokuratúra žiada pre lyžiara nepodmienečný trest, ktorý by plnil aj význam generálnej prevencie a bol akousi výstrahou. 

Dramatická zmena života

Hoci Jakub svoju vinu priznáva, jeho obhajca chce ešte v snahe o zníženie jeho trestu predvolať v pozícii svedka aj prevádzkovateľa lyžiarskeho vleku. 

Sudkyňa mu dala tri dni na definitívne rozhodnutie, či do prípadu, kde sa obžalovaný priznal, vtiahne aj ďalšiu stranu. 

„Urobil vyhlásenie o vine. Ale vo vzťahu k tej vine, podľa môjho názoru, je tam aj spoluzodpovednosť ďalších osôb,“ povedal Jakubov obhajca Ján Halagan.

Iróniou osudu je fakt, že nebohý chlapec čiernu zjazdovku schádzal s iba o niečo starším bratom, kým príbuzná, ktorá išla ako dozor, svah zjazdila inou, bezpečnejšou trasou.

Rodine sa po strate mladšieho syna podľa vlastných slov dramaticky zmenil život. Kým pred tragédiou športovali a s deťmi veľa cestovali, teraz už stratili aj tento záujem.

Súd odročili na polovicu januára.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti