Študentka, ktorú údajne uniesol záchranár, už vypovedala. Pamätá si nahého muža

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Študentka, ktorú údajne uniesol dlhoročný záchranár, už vypovedala. Pamätá si nahého muža. Vyplýva to z uznesenia bratislavského Krajského súdu, ktorý má televízia Markíza k dispozícii. Advokáti obvineného spochybňujú, že ich klient sa dopustil akýchkoľvek násilností voči obeti.

Po Soni sa v septembri na dlhých 26 hodín akoby zľahla zem. Zmizla niekde medzi autobusovou zastávkou a domom. Obvinený zdravotník jej podľa všetkého do tela vpichol látku, po ktorej zostala omámená.

Policajti majú kamerový záznam, ktorý únos zachytáva.

„Následne ju odniesol na rukách do svojho osobného motorového vozidla a odišli na neznáme miesto, kde poškodenú držal proti jej vôli, kedy jej viackrát aplikoval doposiaľ neznámu látku s obsahom benzodiazepínu... Obvinený ju mal vyzliecť, manipulovať s ňou v kúpeľni vo vani,“ uvádza sa v uznesení.

Prečítajte si tiež:

Advokáti argumentujú tým, že si veľa nepamätá

DNA študentky vraj objavili na kľučke v jeho aute, na plachte v byte záchranára a aj vo vani. Keď ho zadržali, mal pri sebe striekačky s rôznymi látkami vrátane ketamínu.

Zo súdneho dokumentu vyplýva, že mladá žena už vypovedala a policajti tento výsluch nahrali na kameru. Videozáznam mal krajský senát už k dispozícii.

„Poškodená tvrdila, že bola nahá a dotýkal sa jej nahý chlap,“ píše sa v uznesení.

Advokáti obvineného nevidia dôvod na jeho držanie vo väzbe. Zdôraznili, že mladá žena nejasne opísala podozrivého a na udalosti z toho času si nepamätá. „Absolútna väčšina dôkazov smeruje, aj to len v hypotetickej rovine... k možnému obmedzovaniu slobody poškodenej,“ uvádza sa v uznesení.

Prečítajte si tiež:

Nemožno vylúčiť jeho dlhodobý zámer 

Obhajcovia namietali závery ošetrujúceho lekára. Ani podľa senátu neobsahujú lekárske nálezy žiadne objektívne medicínske ani právne dôkazy o násilí, no sudcovia zároveň pokus o niečo také nevylúčili.

„Takýto spôsob konania poukazuje na odchýlku od štandardného správania v sociálnych kontaktoch, nemohlo ísť o náhodné a spontánne situačne podmienené konanie, ktoré by nebolo hlboko zakorenené v osobnosti obvineného,“ píše sa v uznesení.

Senát v uznesení píše aj o tom, že policajti majú v rukách videozáznam, na ktorom vidieť, ako sa obvinený záchranár pred únosom študentky správal na Obchodnej ulici.

„Keď sa tu sám pohyboval spôsobom, akoby na niekoho vyčkával, niečo zahodil, kúsok podišiel a následne sa znova vrátil. Nemožno teda vylúčiť jeho dlhodobý zámer konať spôsobom, z ktorého je podozrivý,“ uvádza sa v uznesení.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti