Opitý sa chcel odviezť, no podpálil pri tom dva autobusy. Chce si to odsedieť a splátkový kalendár

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Stíhajú ho na slobode, začal sa kajať a škodu chce splatiť. Pre Markízu prehovoril muž, ktorý v obci Toporec v okrese Kežmarok podpálil autobus, následne zhoreli dva a obhorela aj budova obecného úradu. Hovorí, že šiel z krčmy, bol opitý a chcel sa odviezť.

„Bol som v krčme, tam sme pili. Miestni, čo tam chodia, kupovali alkohol dookola. Viem, že som zobral ruksak a že som ho položil k autobusu. Viac už neviem,“ povedal nám.

Prečítajte si tiež:

Je odhodlaný škodu nahradiť

Zastihli sme ho s kamarátmi a fľašou alkoholu v Spišskej Belej. To, čo v noci navystrájal, je ako zo zlého filmu. On tvrdí, že má úplné okno. „Jak som to zapálil alebo čo, neviem vôbec,“ povedal.

Všetko mu došlo, keď ho o pár hodín zbalili policajti a prechádzali okolo zhoreniska. Vraj mal do dvoch promile a postupne si začal uvedomovať, čo sa stalo.

Autobusový dopravca tvrdí, že škoda bude možno aj vyššia ako 80-tisíc eur. Náhradu škody si budú nárokovať.

Obvinený sa zodpovednosti nebráni. „Tam je od jedného do piatich rokov, tak mi povedala pani vyšetrovateľka. Potom sa pokúsiť to nejako splatiť, nejaký splátkový kalendár a postupne to splácať. Ospravedlňujem sa,“ hovorí muž.

Momentálne je bez práce. Ale ak svoje slovo dodrží a začne škodu postupne splácať, tak ak by dopravcovi posielal mesačne 30 eur, trvalo by mu to 222 rokov.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti