Roky tvrdej práce ho dostali až na vrchol. Pozrite si príbeh úspešného slovenského barbera

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Niektorí muži navštívia barbera až vtedy, keď sa už na seba nemôže pozerať v zrkadle. Iní zasa sedenie v barbershope považujú za pravidelný rituál.

Cieľom profesionálneho barbera Fridricha Šipoša je, aby od neho zákazníci odchádzali upravení a sebavedomí. K strihaniu sa dostal úplnou náhodou, no vypracoval sa medzi najlepších na Slovensku.

Prečítajte si tiež:

Začiatky na základnej škole

Fridrich mal k účesom blízko už odmala. Strihať začal už ako siedmak na základnej škole. Spočiatku mu stačili jedny nožnice, stolička, kamaráti a dvor, na ktorom ich strihal.

Profesionálne sa s barberstvom stretol až na strednej odbornej škole. Roky tvrdej práce ho postupne dostali až na vrchol medzi tých najlepších na Slovensku.

Fridrich tvrdí, že na skvelého barbera nestačí len jeden kurz, ale najmä trpezlivosť a pokora.

Po čase si jeho talent všimli aj známe tváre, ktoré si na svoj vzhľad potrpia. Už dva roky si k nemu chodí po nový účes aj raper Momo. Hovorí, že barber mu musí sedieť aj po ľudskej stránke.

Prečítajte si tiež:

Svoju prácu miluje

„Najväčšou odmenou pre barbera je to, keď niekoho ostrihá a po nejakom čase ho vidí v kresle znova,“ vysvetľuje Fridrich.

Barberstvo je preňho nielen prácou, ale aj zábavou. To, či sa mu bude venovať celý život však zatiaľ nevie.

„Stále ma to napĺňa, sú to noví ľudia, nové výsledky, nový štýl. Cítim tam posun. O 10 rokov určite budem strihať, bude to moje hobby, ale neviem, čo prinesie život,“ dodáva.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.