Vodiči pozor, Národná diaľničná hlási opravy diaľníc a ciest na týchto úsekoch

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Informovala o tom hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v piatok (17.8.) plánuje opravy na diaľniciach a rýchlostných cestách a s nimi súvisiace dopravné obmedzenia. TASR o tom informovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Od 17. augusta do 24. augusta NDS čiastočne obmedzí dopravu na rýchlostnej ceste R1 v úseku Pata - Mladý Háj v pravom jazdnom pruhu v smere do Nitry.

"Dôvodom je oprava nerovností na vozovke pozostávajúca z vyfrézovania troch vrstiev vozovky, ošetrenia betónového podkladu a následného položenia troch nových vrstiev vozovky v dĺžke 3,2 kilometra," uviedla na portáli NDS. Vodiči budú presmerovaní dočasným dopravným značením so svetelnou signalizáciou do ľavého jazdného pruhu.

Od piatku do nedele (19.8.) bude NDS opravovať vozovku na diaľničnom pravom moste medzi križovatkami Stupava a Lamač, ktorý vedie cez Mariánsky potok. Aj v tomto úseku bude doprava vedená vo voľnom jazdnom pruhu.

Začiatok opravy diaľničného úseku D1 medzi bratislavským Prístavným mostom a Mostom Lafranconi sa presunul na sobotné (18.8.) skoré ranné hodiny. Doprava bude presmerovaná na Einsteinovu ulicu, ktorá je v súbehu s diaľnicou od 5.00 h.

"Na predmetnom úseku sa bude vymieňať na celej šírke jazdného pásu povrch vozovky, ktorý je z asfaltového drenážneho koberca. Drenážny koberec sa musí realizovať na celú šírku naraz bez pozdĺžnych technologických spojov," vysvetlila NDS.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Oprava

Dôležité udalosti