Nepochopiteľné a zvrátené konanie. Muž mal zavraždiť matku dvoch detí mačetou, po útoku si všetko odfotil

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Nepochopiteľné a zvrátené konanie muža po tom, čo mal mačetou zavraždiť matku dvoch detí. Obeť si po útoku detailne fotografoval.

Ján žiadal, aby mu zrušili obvinenie a prepustili ho na slobodu. Odvolával sa na znalecký posudok, z ktorého vyplynulo, že trpí psychickou poruchou a v čase spáchania vraždy nebol schopný rozpoznať nebezpečenstvo svojho konania.

Tvrdí, že si zločin nepamätá. Prokurátor však oponoval tým, že v jeho telefóne objavili experti fotografie Andrey po tom, čo ju mal zavraždiť a sčasti vyzliecť. Snímok malo byť viacero.

„Poukázal na znalecký posudok KEÚ PZ z odvetvia kriminalistická informatika, ktorý extrahoval z mobilného telefónu obvineného obrazové súbory, kde boli obvineným po spáchaní skutku nafotené detailné zábery poškodenej,“ píše sa v súdnom uznesení. 

Prečítajte si tiež:

Informácie nemali

Zo súdneho dokumentu však vyplýva, že znalci z oblasti psychiatrie pri posudzovaní stavu obvineného ešte tieto informácie nemali. Posudok si vraj dala spraviť aj rodina zavraždenej. Ján zostáva za mrežami. Podľa sudcu trvajú dôvody útekovej aj preventívnej väzby. Odvolal sa aj na jeho túlavý spôsob života

„Prespával na rôznych miestach v lesoch, bol bez zamestnania... Pri obmedzení osobnej slobody nemal pri sebe doklady totožnosti. Verejný záujem na ochrane ostatných členov spoločnosti, najmä ich života a zdravia, prevyšuje nad právom obvineného na osobnú slobodu,“ znie úryvok uznesenia súdu.

Prečítajte si tiež:

Nešlo o prvý exces

V minulosti už Ján bol obvinený pre nebezpečné prenasledovanie tej istej ženy. Bol vo väzbe, no potom stíhanie zastavili pre nepríčetnosť. Premiestnili ho na psychiatriu. Keď ho prepustili, o štyri mesiace Andreu zavraždil.

Ján si mal na Andreu počkať, keď šla ráno do práce. Po hádke ju mal udrieť minimálne 10-krát mačetou do hlavy a vrchnej časti tela. Policajti ho chytili na mieste činu. Bol 29. jún. V prípade dokázania viny hrozí mužovi až doživotie.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.