Brutalita v Hlohovci. Partia mužov mladíka zmlátila, vyzliekla a ťahala za autom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zmlátili ho, vyzliekli a ťahali za autom. Mladík z Hlohovca akoby zázrakom prežil chladnokrvný útok partie mužov. Jeden z útočníkov má navyše v meste dohliadať na poriadok. Incident sa stal ešte 11. novembra asi o 2.20 hodine ráno. 

Partia mladých mužov v Hlohovci napadla 20-ročného bezdomovca. Najskôr ho prinútili nastúpiť do auta a začali ho biť. Potom zašli do obce Dvorníky, zabočili na poľnú cestu a mladíka vykopli z auta. Následne ho za pravú nohu priviazali o auto a ťahali za sebou. „Keď sa mu podarilo z lana dostať, pribehli opäť k nemu a v bitke pokračovali,“ uviedli trnavskí policajti na sociálnej sieti

Následne ho prinútili vyzliecť sa. Zobrali mu mobil, preukaz aj 5-eurovú bankovku a ďalej ho mlátili. „V útoku prestali až potom, čo si mysleli, že osoba je už v bezvedomí,“ dodala polícia.

Dobitého muža potom opäť zobrali do auta, teraz už do kufra, kde dostal ešte niekoľko pästí do tváre, a vyložili ho na autobusovej zastávke v obci Bojničky. Muž zozbieral posledné sily a podarilo sa mu doplaziť k jednému z domov. Bolo asi 6.00 hodín ráno. Žena, ktorá tam bývala, privolala políciu a tá potom aj sanitku. S ťažkými zraneniami skončil v nemocnici.

Prečítajte si tiež:

Občianska patrola

Partia piatich mladých mužov, ktorí na bezdomovca zaútočili, aktuálne čelí obvineniu zo zločinu úmyselného ublíženia na zdraví v štádiu pokusu a tiež zločinu vydierania formou spolupáchateľstva. Jeden z nich čelí aj obvineniu z prečinu krádeže. Sudca ich vzal do väzby „z dôvodu, že by mohli pokračovať v trestnej činnosti a aj vzhľadom na ich trestnú minulosť,“ uviedli s tým, že „muži vo veku 18, 20, 21, 26 a 31 rokov boli už v minulosti súdne trestaní, prevažne za násilné trestné činy.“

Okrem vodiča mali byť všetci útočníci pod vplyvom alkoholu aj drog. Traja z nich boli v podmienke. Motívom ich konania malo byť podľa informácií TV Markíza to, že ich bezdomovec spozoroval, keď sa vlámali do rodinného domu, ktorý chceli vykradnúť. Ich vyčíňanie nahlásil.

Jeden z útočníkov má byť členom dobrovoľníckej Občianskej patroly v Hlohovci. Tá vznikla ako reakcia na bitky a výtržnosti medzi školákmi a jej úlohou je starať sa o poriadok v meste.  

Zakladateľ skupiny Daniel Strnisko uviedol, že sa od takéhoto správania dištancujú. „Takéto správanie je neprípustné. Ktokoľvek, kto by sa takto ďalej správal, bude z našej skupiny okamžite vylúčený. Samozrejme, naša skupina sa dištancuje od tohto incidentu, ktorý nijako nesúvisel s našou aktivitou alebo činnosťou, ktorú robíme.“ 

V prípade dokázania viny hrozí mužom za tento brutálny útok trest odňatia slobody až na 12 rokov. 

Surové útoky školákov v Hlohovci. Rodičia museli založiť občiansku patrolu: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.