Na Slovensko sa tlačia tisíce kamiónov z Ukrajiny. Aj naši dopravcovia zvažujú blokovanie hranice

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Poľsko-ukrajinský spor dopravcov stále komplikuje situáciu na Slovensku. Poliaci blokujú už štyri hraničné priechody s Ukrajinou. Tisícky kamiónov preto z oboch strán smerujú na Slovensko. Problémy hlásia nielen z hranice s Ukrajinou, ale i z tej poľskej.  

 „Veľké zmätky sú tu, lebo je veľa kamiónov, parkovisko malé, všetky sa nepomestia a každý sa ponáhľa,“ hovorí jeden zo zamestnancov na parkovisku pri slovensko-poľskom hraničnom priechode vo Vyšnom Komárniku.  

Prečítajte si tiež:

Čakajú dlhé hodiny

Situácia sa zhoršuje každým dňom.

Ukrajinskí kamionisti potrebujú palubné jednotky na mýto. Ich vybavenie čosi trvá, čakanie už aktuálne počítajú na vyše dvanásť hodín. Je to katastrofa, hovoria.

Aby na našej strane úplne neupchali cestu, policajti priamo na hraničnom priechode kamióny bez palubných jednotiek posielajú naspať na poľskú stranu do radu.

Prečítajte si tiež:

K Poliakom sa pripoja možno aj Slováci

Z blokovaných poľsko-ukrajinských priechodov sa k nám hrnú niekedy až tisícky kamiónov. Poliaci sú odhodlaní blokovať hranice, kým Brusel znovu nezavedie povolenky pre ukrajinských dopravcov na vjazd do únie.  

Slovenskí dopravcovia chcú poľským kolegom vyjadriť solidaritu. O prípadnom blokovaní našej východnej hranice vo Vyšnom Nemeckom rozhodnú v sobotu.  

„V sobotu sa rozhodne Únia dopravcov Slovenska, či sa pôjde zablokovať hraničný priechod alebo nepôjde, pretože keď my uzavrieme hraničný priechod, tak to pôjde cez Maďarsko, cez Čop. To musia aj Maďari uzavrieť. Toto sa musí dohodnúť s Maďarmi,“ hovorí prezident Únie dopravcov Slovenska Stanislav Skála.

Nateraz platí, že komplikácie môžu motoristi na hraniciach s Ukrajinou i Poľskom očakávať aj v najbližších dňoch.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.