Za nehody môžu aj instastory: Nedisciplinovanosť vodičov si vyžiadala policajnú akciu

Policajti stáli na bratislavskom nábreží sotva 10 minút a už chytili prvého previnilca.
Zdroj: TV Markíza

Čísla rastú aj v počte kolízií, ktoré spôsobili vodiči tým, že sa počas jazdy zabávali s mobilným telefónom.

Pokuty za rýchlosť, ale aj za nedodržanie predpisov. Na celom Slovensku bola v sobotu policajná akcia. Iba od začiatku prázdnin totiž nedisciplinovaní vodiči na cestách spôsobili vyše tisíc dopravných nehôd.

Policajti stáli na bratislavskom nábreží sotva 10 minút a už chytili prvého previnilca. Taxikár šiel na 50-tke vyše 80. V slovenských mestách bolo pri cestách viac policajných hliadok ako obvykle. So sadzobníkom za oknom sa zamerali na dodržiavanie predpisov.

„Dnešná akcia bola zameraná na kontrolu dodržiavania stanovených rýchlostí, zákaz používania telefónneho prístroja počas vedenia vozidla a na správny spôsob jazdy," uviedla hovorkyňa PPZ Denisa Baloghová.

Nepozornosť za volantom, vysoká rýchlosť, nesprávna jazda cez križovatky, či otáčanie a cúvanie. To všetko sa podpísalo pod množstvo nehôd, ktorých je iba za júl tohto roku vyše 1200.

Prvý letný mesiac došlo na slovenských cestách k 1261 dopravným nehodám, pri ktorých prišlo o život 19 osôb a ťažké zranenia utrpelo 103 osôb. A prvé dva augustové týždne nie sú o nič lepšie. Nezaobišli sa bez smrteľných nehôd, pri ktorých zahynulo až 16 vodičov.

Čísla rastú aj v počte kolízií , ktoré spôsobili vodiči tým, že sa počas jazdy zabávali s mobilným telefónom. Robenie „instastory", či odpisovanie na správy sa pritom môže skončiť tragicky.

Ukážkoví nie sú ani cyklisti. Tí pri ostatnej augustovej kontrole porušili predpisy 9 krát a chodci dokonca dvakrát viac. Policajti tiež našli jednu osobu, po ktorej bolo vyhlásené pátranie.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Policajná akcia

Dôležité udalosti