Obeť surovej bitky v Hlohovci prehovorila. Mladík nám opísal, ako ho napadla partia mužov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mladík, ktorého brutálne zbila partia mužov v Hlohovci, prehovoril. Opísal kruté besnenie opitých a nadrogovaných agresorov, ktoré trvalo niekoľko hodín. Myslel si, že sa rána nedožije. 

Dvadsaťročný Filip od incidentu zle spáva. Stále má pred očami hrôzu, ktorú mu spôsobili piati muži vo veku od 18 do 31 rokov.

„Sánka pomliaždená, hrudník pomliaždený, hlavu som mal opuchnutú,“ opisuje mladík. 

Okolo tretej v noci ho násilím vtiahli do auta v centre mesta a odviezli do lesa za Hlohovec. Po ceste v aute už padlo pár rán do tváre s päsťou. Potom ho vyhodili z vozidla a kopali do hlavy.

„Kto si kam trafil, kam sa mu podarilo, tam si trafil,“ spomína na útok Filip. Keď následne zbadal, ako vyťahujú z auta lano, dostal strach.

V tej chvíli nevedel, čo bude nasledovať. Pravú nohu mu priviazali o lano a ťahali ho asi desať metrov za autom. „Podarilo sa mi nejak vyvliecť z toho nohu a tam padli ďalšie kopačky, rany do tváre. Musel som sa vyzliecť.“

Prečítajte si tiež:

Agresor z Občianskej patroly

Asi o 6.00 hodine ráno ho dobitého vyložili z kufra auta na zastávke v obci Bojničky. Keď sa ako-tak pozviechal, snažil sa niekoho osloviť. „Začal som zvoniť po domoch a prosiť o pomoc, našťastie, sa jedna pani našla, ktorá privolal políciu,“ povedal Filip. 

Z piatich agresorov si vraj najviac na ňom vybil zlosť jeden z členov občianskej Patroly, ktorá pomáha dohliadať na poriadok v meste. „Od neho, pravdupovediac, padlo tak najviac úderov.“

Občianska patrola na čele s Danielom Strniskom, zakladateľom, sa od krutého útoku dištancuje. „Naša skupina sa dištancuje od tohto incidentu, ktorý nijako nesúvisel s našou aktivitou.“

Dvadsaťročnému Filipovi sa agresori chceli pomstiť. Krátko pred incidentom totiž nahlásil polícii, že sa vlámali do rodinného domu. Piatich útočníkov, z ktorých traja boli v čase incidentu v podmienke, poslal sudca do väzby.

O týchto ľuďoch sa v Hlohovci povrávalo, že sú pomstychtiví. Jeden z útočníkov bol aj súdne trestaný za pobodanie človeka, 17 bodných rán.

Pozrite si aj reportáž o brutálnom útoku (23. 11.):

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.