Pre hrozbu teroristického útoku zostali niektoré stredné školy v Bratislave zatvorené

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Pre hrozbu teroristického útoku neotvorili v stredu (6. 12.) svoje brány viaceré stredné školy v Bratislave. Deti sa učia z domu.

Zatiaľ neznámy páchateľ poslal v utorok (5. 12.) výhražný mail, že ak mu nedoručia desať miliónov v kryptomenách, v stredu (6. 12.) zaútočí a zavraždí čo najviac ľudí. Vraj má niekoľko zbraní a vyrobil aj výbušniny, ktoré už umiestnil v škole a môže ich kedykoľvek odpáliť.

Hrozbu formou výhražnej e-mailovej správy dostalo Gymnázium Alberta Einsteina v bratislavskej Petržalke, Gymnázium Ivana Horvátha v bratislavskom Ružinove a Gymnázium Antona Bernoláka v Senci.

Páchateľ sa údajne vyhrážal aj ďalším školám v Žilinskom a Prešovskom kraji. 

Prečítajte si tiež:

​Bratislavský samosprávny kraj odporučil školám vo svojej pôsobnosti zvážiť možnosť dištančného vyučovania počas stredy (6. 12.).

„Akokoľvek môže táto hrozba vyzerať amatérsky, bezpečnosť detí a zamestnancov našich škôl je na prvom mieste. Hoci bol obsah amatérsky, nie sme v situácii, kde by sme si mohli dovoliť ho podceniť,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

Napriek tomu, že hrozba sa týka troch spomínaných škôl, odporučil kraj jednodňové dištančné vyučovanie všetkým svojim stredným školám.

NAKA vedie v tejto súvislosti vyšetrovanie pre obzvlášť závažný zločin teroristického útoku.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 5. 12. 2023 o hrozbe teroristického útoku na školách:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.