Nevinné hry sa skončili znásilnením. Vtedy iba 12-ročné dievča si nieslo dlho následky samo, pomoc však prišla včas

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Všetko sa začalo nevinnou hrou, ktorá skončila znásilnením. Vtedy 12-ročné dievča o tom, čo sa jej stalo, nikomu nepovedalo. Čoraz viac sa však začalo uzatvárať do seba. Prepadlo sebapoškodzovaniu, zhoršilo si známky v škole a po rokoch duševných múk dospelo k záveru, že nemá zmysel žiť.

Pomoc prišla v pravý čas. Dnes je z nej úspešná mladá žena, nastavená na správnu liečbu. Žije v zahraničí a robí to, čo ju baví. Pravidelne sa však vracia na kliniku psychiatrie v Martine, kde jej neraz veľmi pomohli.

Chodila na plávanie. Vtedy s útočníkom ostala v bazéne sama. Najskôr sa iba zabávali. „No zrazu ma držal a už som sa odtiaľ nevedela dostať,“ spomína na osudný deň.

Osprchovala sa, išla domov a tvárila sa, že sa nič nestalo. Nikomu nič nepovedala, lebo sa bála. Začala však mať nočné mory, nasledovalo sebapoškodzovanie a panické záchvaty.

Prečítajte si tiež:

S rodičmi sa následne o probléme začala rozprávať. Spomína, že ako dvanásťročná úplne nevedela, ako vyjadriť, čo sa naozaj stalo.

Spomína, že po týchto udalostiach sa uzavrela do seba. Po príchode na strednú školu svoje ťažkosti začala riešiť alkoholom. „Prišlo to do bodu, keď som svoje problémy nevedela riešiť alkoholom ani nijako inak. Chcela som spáchať samovraždu.“

Nevziať si život sa rozhodla iba kvôli mladšiemu bratovi. Nechcela, aby pre jej smrť brat trpel rovnakými psychickými problémami akými si prechádzala ona. Vtedy rodičom konečne otvorene povedala, že potrebuje odbornú pomoc. Tí ju najskôr zaviedli k psychologičke, ktorá ju hneď odporučila na psychiatriu.

Vďaka pomoci dnes žije normálny život v Holandsku so svojím priateľom. Hovorí, že sa cíti najlepšie, ako jej kedy bolo. Každému, kto si prechádza podobným príbehom alebo problémami, odporúča povedať o tom a vyhľadať pomoc. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.