Neuveriteľná premena Melissy: Schudla úctyhodných 65 kíl

Melissa Mouawadová pred a po schudnutí.
Zdroj: koláž TVNOVINY.SK/profimedia.sk

Vysnívaná postava sa však nezrodila za pár mesiacov, trvalo to roky.

Obezita patrí medzi veľmi vážne civilizačné ochorenia. Na Slovensku má podľa aktuálnych štatistík extrémnu obezitu 100-tisíc ľudí. To, či naozaj trpíte na obezitu, zistíte ľahko sami, keď si vypočítate svoj BMI.

S obezitou sa dá bojovať a vrátiť sa späť do normálneho života, aby ste sa nemuseli za seba hanbiť. Chce to len silnú vôľu, odhodlanie a trpezlivosť.

Dôkazom toho je aj 29-ročná Melissa Mouawadová zo Sydney, ktorá mala od malička slabosť na jedlo a bola ním posadnutá.

„Moje problémy sa začali v detstve. Keď som bola dieťa, musela som stále jesť. Jedlo som si nosila z kuchyne do spálne, aby som sa mohla neskôr najesť. Každú noc som zjedla niekoľko šišiek, jedlo z fast foodu, čokoládu a vypila som niekoľko sladených sýtených nápojov," opísala problémy s jedlom mladá žena pre portál news.com.au

Zdroj: Profimedia.sk

Keď mala 18 rokov, vážila neuveriteľných 135 kilogramov. Samozrejme sa to prejavilo na jej postave. Lekári ju varovali, že vďaka svojej extrémnej obezite môže dostať infarkt alebo cukrovku. Po týchto slovách sa Melissa vystrašila a začala s kilami navyše bojovať.

Zdroj: Profimedia.sk

Trvalo niekoľko rokov, kým našla správny recept na schudnutie. Vyskúšala rôzne diéty, no neúspešne. Všetko sa zmenilo pred piatimi rokmi. Začala si počítať kalórie a monitorovala obsah prijatých uhľohydrátov (pozn. cukrov), bielkovín a tukov. Dnes v jej strave nechýba čerstvé ovocie a zelenina.

Na začiatku životnej premeny nosila mladá Austrálčanka veľkosť 52, ale vďaka strate 65 kilogramov už oblečie veľkosť 40. Dnes váži Melissa 70 kg, šesť dní v týždni strávi hodinu v posilňovni, kde samozrejme nevynechá ani kardio.

"Môj život sa úplne zmenil, cítim sa ako nový človek. Musíte naozaj chcieť a stanoviť si cieľ pre vaše šťastie," hovorí

Zdroj: Profimedia.sk

Vďaka svojej neskutočnej premene našla aj životnú lásku a vlani v júni sa vydala za Edwarda Mouawada. A čo je najlepšie, obliekla si svadobné šaty, ktoré mali veľkosť 38, uzatvára austrálsky portál.


Zdroj: Facebook/Melissa Mouawad 


Zdroj: Facebook/Melissa Mouawad


Zdroj: Facebook/Melissa Mouawad

SYDNEY/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.