Mimoriadne pátranie polície: Hľadajú muža, ktorý hodil do herne bombu

Jozef Uhrín.
Zdroj: Polícia SR

Môže byť aj ozbrojený.

Polícia pátra po 31-ročnom Jozefovi Uhrínovi z Krupiny, ktorý ešte začiatkom augusta hodil do žiarskej herne guľovú bombu. Hľadaný muž je obvinený za zločin všeobecného ohrozenia v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci. Podľa polície môže byť ozbrojený.

"Je násilnej povahy. V minulosti opakovane páchal násilnú trestnú činnosť, za ktorú bol už trikrát odsúdený, a dvakrát bol súdne trestaný aj za extrémizmus," informovala v stredu Mária Faltániová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici. 

Hľadaný muž 1. augusta v ranných hodinách pri vstupe do žiarskej herne použil pyrotechnický výrobok pre odborne spôsobilé osoby, takzvanú guľovú bombu. Hodil ju dolu schodmi k vstupným dverám, kde explodovala a spôsobila devastačné poškodenie priestorov a zariadenia. Poškodenej spoločnosti vznikla škoda odhadnutá na 3000 eur. 

"Obvinený svojím konaním úmyselne vystavil ľudí nebezpečenstvu vzniku ťažkých zranení, keďže počas skutku sa v herni nachádzalo šesť ľudí a zároveň herňa sa nachádza na verejne prístupnom a frekventovanom mieste v blízkosti chodníka a verejnej komunikácie, pričom k zraneniu ľudí nedošlo," podotkla Faltániová s tým, že za tieto skutky hrozí trest odňatia slobody na štyri roky až desať rokov.

Uhrín je vysoký 180 centimetrov, je pevnejšej až silnej postavy. Má tmavé krátke vlasy, početné tetovania na rukách, na krku má pravdepodobne motív útočnej pušky, naposledy mal plnú čiernu bradu a má prezývku „Počmáraný".

Zdroj: Polícia SR

ŽIAR NAD HRONOM/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme žiar nad hronom

Dôležité udalosti