Sneh v Poprade a okolí láme stromy. Myslite na to na prechádzkach aj pri parkovaní

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ťažký a miestami zľadovatený alebo mokrý sneh láme stromy v Poprade. Samospráva v tejto súvislosti upozorňuje na možné riziko ich pádu.

„Vzhľadom na aktuálnu snehovú situáciu na území mesta upozorňujeme občanov i návštevníkov na riziko pádu stromov - hlavne borovíc, ktoré majú krehkejšie drevo a na zimu nezhadzujú ihlice. Preto sa na nich hromadí viac snehu. Vplyvom počasia, keď sa strieda topenie so zamŕzaním, sa dokáže zmeniť na ľad. Následne sa pod váhou snehu a ľadu lámu väčšie konáre, niekedy padajú aj celé stromy," vysvetľuje mesto.

Zdroj: Facebook/Poprad - oficiálna stránka mesta

Samospráva preto neodporúča parkovať pod týmito stromami ani sa pod nimi zdržiavať, zvlášť s deťmi. Riziko zlomenia väčších konárov je podľa mesta momentálne značne vysoké.

Na podobné riziko upozorňuje susedné mesto Kežmarok a vyzýva občanov na zvýšenú opatrnosť. Tamojšia mestská polícia radí vodičom neparkovať svoje vozidlá v blízkosti stromov.

Prečítajte si tiež:

„V prípade zistenia možného pádu stromov či odlomených konárov môžu obyvatelia kontaktovať mestskú políciu na linke 159, aby mohli byť obratom prijaté príslušné opatrenia na zabezpečenie bezpečnosti osôb a majetku," dodáva mesto.  

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.