Z týchto webových stránok si parfumy radšej nekupujte

parfum
Zdroj: shutterstock.com/ kozirsky

Môže sa vám stať, že tovar nedostanete a ani vám nevrátia peniaze.

Hygienici tento rok dostali od ľudí viacero podaní proti internetovým obchodom www.theperfumeshop.world, www.parfumy.website a www.vonnyparfum.club. Všetky tri u nás ponúkajú na predaj napodobeniny parfumov výrobcov svetových značiek. Upozorňujú, že spotrebitelia by si mali dôkladne zvážiť nákup parfumov na spomenutých stránkach.

Ako píše úrad verejného zdravotníctva na svojom webe v podmienkach predaja uvádzajú, že vyobrazené originálne parfumy na stránke slúžia výlučne pre porovnanie a predajca nie majiteľom ich licencií.

Z dostupných informácií a z priložených podkladov od spotrebiteľov podľa ÚVZ vyplýva, že obchody sú zaregistrované v Paname a ich prevádzkovateľom je spoločnosť Global Distribution Solutions, Wells Fargo Tower, 2200 Concord Pike, Wilmington DE 19803, USA.

„Z obsahu spotrebiteľských podaní vyplýva, že sľubované luxusné parfumy sú v skutočnosti parfumované vody, naplnené v jednoduchých „low cost" fľaštičkách, zabalené v papierovom obale bez celofánového prebalu, označené iba číslom vône bez povinných údajov podľa článku 19 nariadenia (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch," konštatuje ÚVZ.

Predávajúci umožňuje spotrebiteľom odstúpiť od zmluvy, ale len v deň objednávky, napriek tomu nereaguje na odstúpenie od zmluvy do 14 dní bez udania dôvodu a pri vrátení tovaru, nevráti peniaze. Navyše, po zaplatení za tovar už nie je možné s predávajúcim komunikovať.

ÚVZ ďalej upozorňuje ľudí, že kontrolná činnosť našich orgánov verejného zdravotníctva môže byť zameraná len na podnikateľské subjekty so sídlom na území Slovenskej republiky a nemôže vymáhať platby za nedodaný resp. vrátený tovar.

Ak ste mali alebo máte problém s podnikateľským subjektom z iného členského štátu Únie, môžete sa obrátiť na Európske spotrebiteľské centrum v SR patriace pod rezort hospodárstva. Sídli v Bratislave na ulici Mlynské Nivy 44/A. Kontaktovať ich môžete aj telefonicky 02/4854 2317, 02/4853 2019 alebo mailom [email protected]. Informácie nájdete aj na tomto webe: www.esc-sr.sk.


BRATISLAVA/zg
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Ministerstvo hospodárstva SR

Dôležité udalosti