VIDEO: Proti krokom Ficovej vlády demonštrovali v Bratislave tisíce ľudí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V Bratislave sa vo štvrtok podvečer konali dva protesty proti zrušeniu Úradu špeciálnej prokuratúry. Koalícia v zložení Slovensko, Za ľudí a Kresťanská únia zvolala už druhý deň (od 17.00 hodiny) protest pred budovou Národnej rady SR. Opozícia vyjadruje nesúhlas so zrušením Úradu špeciálnej prokuratúry a ďalšími krokmi vlády Roberta Fica.

Na proteste, ktorý trval vyše 30 minút a zúčastnilo sa ho niekoľko desiatok ľudí, vystúpili okrem Igora Matoviča aj predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová, poslanec za Kresťanskú úniu Richard Vašečka, predseda poslaneckého klubu hnutia Slovensko Michal Šipoš, ale aj bývalý člen hnutia a nový predseda strany Demokrati Jaroslav Naď.

Igor Matovič avizuje, že námestie pred NR SR má zarezervované na každý pracovný deň až do Vianoc.

Prečítajte si tiež:

Na druhom proteste boli tisíce ľudí

Zvyšok opozície, teda Progresívne Slovensko, SaS a KDH, zvolal na 18.00 hodinu pred Úradom vlády SR protest s názvom „Zastavme ich“. Tam bola účasť podstatne bohatšia.

Tisícom ľudí sa prihovorili predseda KDH Milan Majerský, predsedníčka poslaneckého klubu kresťanských demokratov Martina Holečková, poslanci za SaS Juraj Krúpa a Mária Kolíková aj predseda PS Michal Šimečka a podpredsedníčka hnutia Lucia Plaváková.

Vláda Roberta Fica navrhuje zrušiť Úrad špeciálnej prokuratúry. V návrhu píšu, že k 15. januáru 2024 by všetky spisy v právoplatne skončených veciach z ÚŠP prešli pod generálnu prokuratúru alebo pod príslušnú krajskú prokuratúru v neskončených veciach.

Pozrite si aj príspevok zo 6. 12. o decembrovej schôdzi NR SR:

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.