VIDEO: Vianoce už prišli. Bratislavčanov potešila každoročná tradícia, zvyšok Slovenska ešte iba čaká

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ako každý rok aj tento prichádza Coca-Cola s akciou vianočných kamiónov naprieč celým Slovenskom a Českom. Ten tento rok precestuje dokopy cez 42 miest po oboch krajinách. Prvou zastávkou na Slovensku bola Bratislava. Spolu s kamerou sme sa boli pozrieť, ako to tam vyzeralo.

Na vianočný Coca-Cola kamión v bratislavskej Petržalke čakali vo štvrtok (7. 12.) stovky ľudí. Ešte pred jeho príchodom na návštevníkov akcie čakali rôzne sprievodné akcie a stánky s občerstvením. Deťom spríjemňovali čakanie na hlavný bod programu elfovia.

Kamión prišiel na miesto podujatia o 16.30 h. Po otvorení bočnej steny vianočného kamióna sa ľuďom pozdravil Santa, s ktorým sa deti mohli porozprávať a odfotiť.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Na podujatí sme stretli aj influencera Petra Altofa, známeho pod prezývkou Expl0ited. „Pričarovalo ma sem kúzlo Vianoc. So Santom sme mali dobrý pokec o makroekonomickej situácii vo svete, on to má nabehané,“ zavtipkoval.

Podujatie, ktoré pomáha

Okrem vianočnej atmosféry privážajú kamióny aj dobrosrdečnú myšlienku.

„Vďaka zakúpeniu občerstvenia ľudia podporia tých, ktorí to naozaj potrebujú. Coca-Cola sa totiž aj tento rok rozhodla spojiť so Slovenským a Českým Červeným krížom a celý zisk z predaja jedla a vianočných predmetov venovať práve im,“ povedala Veronika Němcová, riaditeľka komunikácie a spoločenskej zodpovednosti Coca-Cola pre ČR a SR.

Celá kampaň poukazuje na skutočnosť, že aj malý prejav láskavosti môže znamenať veľa.

Návštevníci môžu na mieste vďaka obrazovke sledovať aktuálny stav vyzbieranej sumy. Celkovo Coca-Cola na Slovensku a v Českej republike, spoločne s účastníkmi akcie, venuje Červenému krížu viac ako 40 000 eur.

„V Slovenskom Červenom kríži pracujeme s ľuďmi z komunít, pre ktorých sú vianočné sviatky špeciálnym obdobím. Mnohí z nich totiž bežne nezažívajú pocity pohody, pokoja a spolupatričnosti, ktoré si s týmito sviatkami bežne spájame,“ hovorí Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža.

Aj vďaka vianočnému kamiónu tak môžu pre týchto ľudí zorganizovať vianočné posedenia a priniesť im tak tradičnú vianočnú atmosféru.

Kamión prejde celým Slovenskom

Vianočný kamión precestuje počas decembra celé Slovensko. Dokopy ho budú môcť ľudia vidieť v trinástich mestách.

Ako to vyzeralo na prvej bratislavskej zastávke, si môžete pozrieť v priloženom videu hore.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Spolupráca

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.