Polícii sa podarilo objasniť lúpež, ktorá je navlas rovnaká, ako tá u Ernesta Valka

Polícii sa podarilo objasniť lúpež, ktorá je navlas rovnaká, ako tá u Ernesta Valka
Polícii sa podarilo objasniť lúpež, ktorá je navlas rovnaká, ako tá u Ernesta Valka Zdroj: TV Markíza

Stalo sa to v dome, ktorý je od toho Valkovho vzdušnou čiarou vzdialený len niekoľko sto metrov,

Muži stíhaní v prípade vraždy Ernesta Valka majú toho na rováši zrejme viac než sa zdalo. Televízii Markíza sa podarilo zistiť, že policajti Jozefa Radiča a Jaroslava Klinku stíhajú pre ďalšie trestné činy. Nechýbajú medzi lúpeže, pokus o vraždu ani vražda. Zaujímavosťou je, že vyšetrovaním sa podarilo objasniť aj lúpež, ktorá je navlas rovnaká, ako tá u Ernesta Valka.

Keď policajti nezávisle od seba, zadržali dvoch bankových lupičov, ani netušili, aký zločinecký výkvet majú v skutočne v rukách. Volajú sa Jozef Radič a Jaroslav Klinka. Dnes právoplatne odsúdených mužov za prepady bánk spája hlavne kauza vraždy prominentného advokáta Ernesta Valka.

Po objasnení prípadu vraždy právnika, začali muži zákona stíhaným mužom vznášať jedno obvinie za druhým. Len v júni pribudli recidivistovi, ktorý sa podľa obvinenia prizeral smrti Ernesta Valka tri obvinenia. Medzi nimi aj jedno, ktoré bolo akousi predzvesťou vraždy bývalého predsedu Ústavného súdu.

Stalo sa to šesť mesiacov pred smrťou Ernesta Valka, keď do tohto domou, ktorý je od tohto Valkovho, vzdušnou čiarou len niekoľko sto metrov, vtrhli dvaja ozbrojení muži. Prepadu predchádzalo navŕtanie otvorov do rámu okien, kadiaľ tak, ako u právnika nastriekali zapáchajúcu chemikáliu. Dvaja muži, vtrhli dnu, keď majiteľ, povolaním zlatník vetral. Nám sa s obeťou lúpeže podarilo spojiť, o prípade hovoriť nechcel, podľa jeho slov by na tento deň najradšej zabudol. A niet sa čo čudovať

Majiteľa domu a jeho manželku zviazali jednorazovými umelohmotnými páskami, zvalili na zem a aby prezradili, kde majú peniaze spútaných manželov bili. Besnenie lupičov trvalo asi tri hodiny. Z domu si odniesli hotovosť, kabelku, peňaženku aj mobil. Škodu vyčíslili na viac, ako osemnásťtisíc eur. Policajti, len pred pár týždňami z tejto lúpeže obvinili účastníka vraždy Ernesta Valka, Jaroslava Klinku.

To nie je všetko, čo má podľa polície Klinka na rováši. Po obviní z prepadu zlatníka v Limbachu, nasledovalo obvinie z bankovej lúpeže v Ivanke pri Dunaji. Tá sa stala v júli 2011, keď do OTP Banky vošiel muž zo samopalom v ruke, maskovaný kuklou, klobúkom.

Aby toho nebolo dosť, Jaroslava Klinku stíhajú aj pre pokus vraždy Jozefa Šefránka z gangu piťovcov. Klinka na neho podľa obvinenia začal po hádke strieľal na ulici v Chorvátskom Grobe.

Druhý muž obvinený z vraždy Ernesta Valka, Jozef Radič má na krku okrem streľby na advokáta aj úkladnú vraždu svojho kumpána. Jeho meno je Anton Hupka. Spolu mali prepadávať banky v maskách Arnolda Schwarzeneggera a Václava Klausa. Zastreleného Hupku vykopali z ilegálneho hrobu neďaleko Pezinka.

Dvaja lupiči z prípadu vraždy Ernesta Valka sa podľa najnovších obvinení spoza mreží zrejme tak skoro nedostanú. Jozefovi Radičovi hrozí doživotie, Jaroslavovi Klinkovi dvadsať rokov väzenia.

Téme sa venoval Ivan Mego


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ernest valko

Dôležité udalosti