Čo googlili Slováci v roku 2023 najviac? Rezonovali voľby a množstvo ľudí hľadalo, ako dlho variť kukuricu

Čo googlili Slováci v roku 2023 najviac? Rezonovali voľby a množstvo ľudí hľadalo, ako dlho variť kukuricu
Zdroj: Shutterstock/meiwphotographer

Najobľúbenejší internetový vyhľadávač sveta, Google, zverejnil trendy za rok 2023. Ide o rebríčky výrazov, ktoré ľudia v tomto roku googlili najviac.

Do vyhľadávania Slovákov citeľne zasiahli septembrové parlamentné voľby. Tie sú najvyhľadávanejšou udalosťou roka. Medzi najpopulárnejšie osobnosti Slovenska patrí zas množstvo politikov. Najvyhľadávanejším z nich je víťaz volieb Robert Fico.

Trendy v kategórii „Slováci a Slovenky“

Po Robertovi Ficovi nasleduje Rudolf Huliak, starosta Očovej, ktorého SNS nominovala na post ministra životného prostredia.

Nasleduje Barbora Richterová, bývalá partnerka niekdajšieho predsedu parlamentu Borisa Kollára. Obvinila ho, že ju zbil do bezvedomia.

Na štvrtom mieste je herečka Alžbeta Ferencová. Nasleduje herečka Kamila Heribanová, po ktorej ďalšie priečky obsadili opäť prevažne politici.

Kategória „udalosti"

Po voľbách je najvyhľadávanejšou udalosťou referendum, ktoré sa na Slovensku konalo v januári a bolo neplatné. Na treťom mieste je vojna v Izraeli a Pásme Gazy. Na štvrtom zemetrasenie, ktoré zasiahlo východne Slovensko 9. októbra.

Osobnosti zo zahraničia

Rebríčku najvyhľadávanejších osobností zo zahraničia kraľuje Petr Pavel, ktorý je od tohto roku prezidentom Českej republiky. Nasleduje herec Mario Cimarro, ktorý sa zúčastnil posledného ročníka show Let's Dance.

Smutné odchody významných osobností

Celé Slovensko šokovala náhla smrť herca Dana Heribana. Zasiahla nás aj správa o úmrtí Vaša Patejdla a Slovákov sa dotkla aj smrť Tiny Turner či Matthewa Perryho.

Slováci sa pýtali

Trendy s výrazom „Ako?“

Aj v tejto kategórii zarezonovali voľby a referendum. Slováci chceli vedieť aj to, ako dlho sa varí kukurica či ako vzniká zemetrasenie.

Na význam slov

Slovenskom zarezonovala aj ponorka, ktorá sa plavila k Titanicu a zničila ju implózia. Práve slovo „implózia“ je tým, ktorého význam si Slováci v tomto roku googlili najviac.

Nasleduje recesia, opcia a mizogýn.

Kompletné rebríčky zo Slovenska ale aj z celého sveta nájdete na tomto odkaze. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Internet

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.