Vodiči si priplatia. Niektoré poplatky na dopravných inšpektorátoch vystrelia do poriadnych výšok

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Plánujete budúci rok kúpu alebo dovoz auta? Niektoré poplatky na dopravných inšpektorátoch vystrelia do poriadnych výšok.

Od apríla si vodiči priplatia nielen za vydanie osvedčenia o evidencií vozidla, ale aj za vydanie tabuliek s evidenčným číslom.

Návštevu dopravných inšpektorátov od apríla 2024 držitelia vozidiel poriadne pocítia. Vydanie štandardnej tabuľky s evidenčným číslom už nebude stáť 16,50 eura, ale 25 eur. Na vozidlo potrebujete dve. Vodiči už teraz neskrývajú sklamanie.

Prečítajte si tiež:

Ďalšie poplatky

Rezort financií sa nedotkol poplatkov pri prihlasovaní vozidiel do evidencie, pretože sa menili už v júli 2023. Zmenu však urobia pri elektronických žiadostiach. Ministerstvo vnútra hovorí o znižovaní poskytnutej zľavy.

Poriadny balík peňazí si musia priplatiť tí vodiči, ktorí si budú chcieť od apríla budúceho roka zviditeľniť svoje vozidlo vlastnou ŠPZ.

Tí zaplatia za dve tabuľky z pôvodných 331 eur až 500 eur. Priplatia si, aj keby si chceli úkon urobiť elektronicky.

Zmena poplatkov. Zdroj: reprofoto

​Drahé tabuľky si však vodič môže prenášať aj na iné vozidlá, čo v minulosti nebolo možné. Ceny pocítite aj pri strate tabuľky. Poplatok za vydanie duplikátu tabuľky sa mení zo 66 na 100 eur.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.