V Liptovskom Mikuláši unikal čpavok, veľké množstvo sa dostalo do ovzdušia

Únik čpavku na štadióne v Liptovskom Mikuláši.
Zdroj: TV Markíza

Polícia vyzývala ľudí, aby si pozatvárali okná a preventívne nevychádzali z domu.

Nebezpečenstvo už nehrozí. Hasičom sa podarilo dostať pod kontrolu nebezpečný čpavok, ktorý unikal na zimnom štadióne v Liptovskom Mikuláši. Pri rekonštrukčných prácach pravdepodobne robotníci prerazili potrubie chladenia, z ktorého začala látka unikať.

Podľa jedného zo zasahujúcich hasičov sa do ovzdušia dostalo veľké množstvo čpavku, ktorý je charakteristický prenikavým, ostrým a silne dráždivým zápachom.

Zdroj: TV Markíza

Čpavok bolo cítiť v celej západnej časti mesta, ale aj v prímestských lokalitách. Mestská polícia dokonca vyzývala ľudí, ktorí bývajú v blízkom i vzdialenejšom okolí, aby si pozatvárali okná a preventívne nevychádzali z domu.

Podľa našich informácií hasiči evakuovali minimálne 100 ľudí zo štadióna aj okolia a na mieste ošetrili minimálne desiatich ľudí, ktorí sa nadýchali splodín a bolo im nevoľno.

Zdroj: TV Markíza

Ako informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, na štadióne sa v čase incidentu nachádzalo 23 osôb, z toho 19 žiakov, ktorých evakuovali do bezpečia. Niektorí utekali z budovy v ponožkách alebo korčuliach na nohách.

Záchranári ošetrili päť ľudí, z nich mal iba jeden muž ťažkosti. Hovorkyňa operačného strediska záchranárov Alena Krčová povedala, že jeho stav sa však zlepšil, že ho nemuseli previezť do nemocnice.

Celú štvrť uzavreli. Na každej ulici, ktorá smeruje k štadiónu, boli policajti. Na miesto prišla špecializovaná firma, ktorá z prasknutého potrubia odsala zvyšky čpavku.

Situácia sa dostala no normálu okolo 15.00 h


LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ/kacs

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Liptovský mikuláš

Dôležité udalosti