Slováci sa stali svetovými šampiónmi v pole dance. Manželský pár nám opísal, ako súťaž vyzerala

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Michaela a Slavomír Michňákovci reprezentovali Slovensko v majstrovstvách sveta v pole dance. Zo súťaže si ako pár odniesli zlato a prišli nám priblížiť, o čom je táto tanečno-športová disciplína.

Prečítajte si tiež:

Prísne pravidlá

Pole dance má viacero kategórií. Tá, v ktorej manželský pár súťažil, sa volá pole šport. Má prísne pravidlá a porota hodnotí niekoľko kritérií.

„Napríklad povinné prvky, ktoré si musíme vybrať a v určitom prevedení ich odcvičiť. Hodnotí sa aj umelecká zložka, choreografia, muzikalita, charizma a celé prevedenie. Nakoniec sú tam aj technické bonusy, ako saltá či skoky na tyč,“ popisuje majsterka sveta v pole dance Michaela Michňáková.

Prečítajte si tiež:

Úskalia

Dodáva, že najnáročnejšie je zvládnuť všetky prvky naraz: „Človek sa po 4 minútach zadýcha, bolia ho ruky, no stále si musí udržať ten istý výraz a prevedenie.“

Pole dance môže niektorým pripadať ako čisto ženská záležitosť, no vo svete tejto disciplíny to tak nefunguje. „My žijeme v takej bubline a nevnímame rozdiely medzi ženami a mužmi. V pole svete je to normálne, robí to veľa mužov,“ hovorí majster sveta v pole dance Slavomír Michňák.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Šport

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.