Odsúdený expolicajt Kaľavský si na úteku užíva luxus. V Bosne má veľký dom s bazénom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na úteku si vôbec nežijú zle. Odsúdených expolicajtov Jána Kaľavského a Mariána Kučerku investigatívni novinári vypátrali v Bosne, kde sa skrývajú pred spravodlivosťou. Na Slovensku im hrozí za korupciu niekoľkoročné väzenie. Na Balkáne si však Kaľavský, ktorý je považovaný za jedného z hlavných aktérov vojny v polícii, užíva veľký dom s bazénom. Odkiaľ na to zobral peniaze, nevysvetlil.

Expolicajt Ján Kaľavský pred časom hovoril v miestnej televízii o svojom biznise s požičiavaním elektrobicyklov v meste Trebinje. Aj na základe tejto reportáže sa novinárom Investigatívneho centra Jána Kuciaka podarilo vypátrať jeho adresu v Bosne, kde sa ukrýva. Natrafili naňho, keď prichádzal autom k domu.

Bývalého policajta za korupciu a vynášanie informácií zatiaľ neprávoplatne odsúdili na 7-ročný trest. Aj keď sú naňho u nás vydané zatykače, Bosna rozhodla, že nám ho nevydá. Kaľavský tam požiadal o azyl a na Balkáne zjavne netrie biedu.

Novostavba s bazénom je napísaná na Kaľavského manželku. Ceny za domy sa tu pohybujú odhadom od 200-tisíc eur. Ako k nehnuteľnosti hľadaný expolicajt prišiel, je otázne.

Prečítajte si tiež:

Investigatívni novinári sa snažili vypátrať aj spomínanú Kaľavského požičovňu elektrobicyklov, no hľadali ju márne. Tiež zistili, že Kaľavský je v Bosne zrejme pod policajnou ochranou. Aj v čase, keď boli pri jeho dome, ich kontrolovala hliadka.

Ak by zase bol na Slovensku vyšetrovateľ Marián Kučerka, odpykával by si vo väzení 10,5-ročný trest za korupciu. Rovnako však požiadal v Bosne o azyl. Novinári ho zastihli, keď opúšťal budovu súdu v Sarajeve, kde vypovedal cez telemost.

Kučerka a Kaľavský sa zatiaľ hrozby väzenia báť nemusia. Kým sú v Bosne chránení azylovým konaním, o ich možnom vydaní na Slovensko súd rozhodovať nemôže.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.