Ministrovi sa nepáči zákaz predaja kaprov pred obchodnými reťazcami. Našiel preto náhradné riešenie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Boj o predaj živých kaprov. Ministrovi pôdohospodárstva Richardovi Takáčovi sa nepáči zákaz predaja živých rýb pred obchodnými reťazcami. Rezort preto už našiel náhradné riešenie.

Hromadný predaj živých kaprov počas vianočných sviatkov je téma, ktorá už pár rokov rozdeľuje ľudí na dva tábory.

Napríklad v Žiline ako v prvom meste na Slovensku sa tento rok rozhodli, že si živého kapra na mestských pozemkoch ľudia už viac nekúpia.

Kapra si už nekúpite ani na parkovisku pred supermarketmi. K zákazu predaja živých rýb sa totižto pridali aj všetky slovenské obchodné reťazce.

Prečítajte si tiež:

Minister je proti

To sa však nepáči novému ministrovi pôdohospodárstva Richardovi Takáčovi, ktorý obchodné reťazce za tento krok kritizuje.

„Nemôžeme tu vytvárať kroky, aby sme zamedzovali predaj rýb v takej kvalite a na miestach, na ktoré boli ľudia zvyknutí,“ tvrdí.

Podľa rezortu, ale aj rybárov, môže tento krok prehĺbiť už aj tak slabý predaj rýb na Slovensku. Ministerstvo chce preto pomôcť predajcom rýb.

V najbližších dňoch spustí po celom Slovensku ďalšie predajne so živým rybami, celkovo na približne 50 miestach.

Zoznam miest.

​S tým však nesúhlasí občianske združenie Humánny pokrok, ktoré u nás už dlhé roky bojuje za úplný zákaz predaja živých rýb. Ochrancom prekáža cesta od výlovu, cez prepravu až po ich predaj a následné zabitie.

„Riešenie, ktoré by mohlo ministerstvo priniesť, spočíva v modernizácii výroby tak, ako je to vo všetkých vyspelých krajinách, kde by sa mali ryby zabíjať priamo na farme a následne sú zmrazené,“ tvrdí Humánny pokrok.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.