Kontroverzná krampusová šou, v ktorej víťazí dobro nad zlom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Pre niekoho je Krampus mytologická bytosť z alpského folklóru. Pre iného zasa do detailov prepracovaný čert. Pochody krampusov sprevádzajú svetelné efekty, ohne, strach, ale aj kontroverzné reakcie ľudí. Navštívili sme Noc krampusov a jej hlavnou témou bola premena zla na dobro.

„Príbeh tohto ročníka je o tom, že v pekle vznikol anjel - anjel temnoty, ktorý je veľmi zlý a privolá so sebou čertov z Álp. Nakoniec, keď tí čerti tu budú robiť randál a budú robiť zle, tak prídu anjeli a Mikuláš. Anjela temnoty obalia jeho vlastným svedomím, ten si vstúpi do svedomia a stane sa z neho nebeský anjel,“ vysvetľuje starosta Jaroviec Jozef Uhler.

Podujatie má symbolizovať, že aj zo zlého človeka, sa môže stať človek, ktorý bude prospešný pre svoje okolie.

Prečítajte si tiež:

Príprava eventu trvá približne mesiac a pol. „Najťažšia časť sú asi tie kostýmy. Je to veľa práce, ale je to super, pretože deti sú z toho naozaj šťastné,“ hovorí jedna z účinkujúcich. 

Ľudia okrem autentických masiek, ktoré sú na mieru objednané z Rakúska, môžu vidieť aj efekty ako v divadle.

„Jarovce sú súčasťou takzvaného gradišćanského regiónu, ktorý za Rakúsko-Uhorska nemal také hranice ako má dnes. Dnes je rozdelený medzi tri štáty. Je to tradícia, ktorá bola v tomto regióne bežná. My sa snažíme ju obnoviť a zachovávať,“ tvrdí Uhler.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.