Jej tvorba zaujala svetové hviezdy. Na nechty maľovala aj portrét slovenského politika

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dámy, chceli by ste mať na svojich nechtoch namaľovanú vašu obľúbenú osobnosť, celebritu či zvieratko? Nechtárka Iveta vám vaše želanie dokáže splniť. Do detailov vypracované portréty na nechtoch z dielne mladej Partizánčanky dokonca zaujali Cardi B či Rihannu.

Podľa Ivety chcú zákazníčky od nechtárok skôr jednoduchú manikúru. A to je práve to, v čom sa odlišuje. „Jednoduché nechty sú pre mňa nuda,“ priznáva.

Nechtom sa začala venovať pred desiatimi rokmi. „Najprv som si nechty robila sama sebe, začalo ma to baviť a neskôr ma s tým začali otravovať moje sestry a kamarátky,“ spomína Iveta.

Najviac ju baví maľovanie portrétov, aj napriek tomu, že je to náročné a proces trvá dlho. „Taký portrét môže trvať aj šesť hodín,“ vysvetľuje tiež, že podmienkou sú dlhé nechty. 

„Prvýkrát, keď ma prezdieľala Cardi B, tak som sa veľmi tešila,“ hovorí. Nemohla uveriť ani tomu, že jej fotku lajkla Rihanna. S niektorými slávnymi osobnosťami si vymenila aj zopár správ. 

Prečítajte si tiež:

Maľby od výmyslu sveta

Niekedy jej ženy prinesú konkrétnu predlohu, ale občas to nechajú iba na ňu. Maľovala, napríklad aj slovenského politika Igora Matoviča v podobe Grincha.

„Čo sa týka portrétov, dá sa namaľovať každá tvár, ale nie všetko mi vyjde. Veľakrát sa mi stalo, že som ten portrét iba zotrela, zbrúsila a išla som namaľovať úplne niečo iné, lebo sa mi nedarilo,“ tvrdí kreatívna nechtárka.

Námet musí mať vždy v telefóne, pretože si nepamätá presné črty tváre. Obrázok zdokonaľuje, až keď sa blíži do finále. Sústreďuje sa predovšetkým na nos, oči a pery. 

Teší ju hlavne pozitívna spätná väzba, ktorú dostáva nielen od známych, ale aj cudzích ľudí. 

„Môj sen bol, že budem robiť nechty hviezdam a odídem zo Slovenska, ale nakoniec som sa rozhodla, že tu ostanem a Rihanna možno príde za mnou,“ dodáva na záver s úsmevom.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.