Slovenskú obec Beluj skrášľujú staré bicykle

Verejné priestranstvá v obci Beluj vyzdobili netradične. Staré a nepotrebné bicykle premenili na netradičné stojany s kvetinami.
Verejné priestranstvá v obci Beluj vyzdobili netradične. Staré a nepotrebné bicykle premenili na netradičné stojany s kvetinami. Zdroj: EASYFOTO TASR - Jana Vodnáková

Jeden z nich upúta na seba pozornosť hneď pri vstupe do dediny.

V obci Beluj sa rozhodli verejné priestranstvá vyzdobiť netradične. Staré a nepotrebné bicykle premenili na stojany s kvetinami. Jeden z nich upúta na seba pozornosť hneď pri vstupe do dediny.

Starostka Monika Zlesíková priblížila, že nápad vyzdobiť obec takto nezvyčajne nosila už roky v hlave miestna obyvateľka Zuzana Paukovicová. "Realizácia prebehla v zimných mesiacoch. Staré bicykle sa museli zbrúsiť, natrieť nanovo a nachystať tak, aby boli vystavené. Obec zakúpila kvetináče a, samozrejme, farby," priblížila s tým, že na jar ich osadili.

Originálnu dekoráciu chcú nechať v dedine po celý rok. Podľa starostky bicykle pútajú pozornosť aj okoloidúcich. "Musím povedať, že to má veľmi dobrý ohlas," podotkla s tým, že pri nich videla zastaviť sa a fotografovať aj cyklistov prechádzajúcich cez obec.

Kvetinami majú v Beluji vyzdobenú aj miestnu autobusovú zastávku v strede dediny. Zdobí ju panák vytvorený z kvetináčov a vysadený kvetinami.

BELUJ

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti