Niektorým týždne pília uši, iní ich naopak milujú. Vianočné hity dotvárajú neodmysliteľnú atmosféru sviatkov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Niektorým týždne pília uši, iní ich naopak milujú. Vianočné hity sa na nás v týchto dňoch lepia všade. Napriek tomu, že ich počúvame stále dookola, dotvárajú neodmysliteľnú atmosféru Vianoc.

Hit, ktorý odštartoval dodnes trvajúci trend vianočných skladieb, nesie názov White Christmas. „Táto skladba je natoľko dobrá, až sa stala vianočnou klasikou a do dnešného dňa ide o najpredávanejší singel všetkých čias,“ vysvetľuje hudobný redaktor Juraj Čurný.

Prečítajte si tiež:

Záruka dlhovekého hitu

Vydarená vianočná pesnička je zárukou dlhovekého hitu. Podľa redaktora sa hovorí, že každý interpret, ktorý má výtlak, by mal mať aspoň jednu vianočnú skladbu.

„To sa podarilo aj skupine IMT Smile. Pesnička Najkrajšie Vianoce sa dostala do najužšej špičky skladieb, ktoré zaznievajú každý rok a myslím si, že sa ľuďom nesprotivila,“ tvrdí Čurný.

Prečítajte si tiež:

Skladby plné pokoja

Ikonickou sa stala aj skladba s názvom Každý deň budú vraj Vianoce.

„Nebol otcov zámer urobiť z toho vianočnú pesničku. Len dal do protikladov Vianoce a bežný svet ľudí a to, že by bolo krajšie, keby boli na seba dobrí po celý rok. Tá skladba hovorí o tom, čo v dnešnom svete chýba,“ popisuje hudobník Marek Kochanský, syn hudobníka Mariána Kochanského.

Ku každoročnej vianočnej klasike sa vraciame aj v podobe hudby vraj preto, že hľadáme istotu a niečo, čo je rokmi overené. Vieme, že Vianoce prinášajú predovšetkým pokoj a čas strávený s rodinou – a presne to nám symbolizujú aj vianočné skladby.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.