Diera uprostred sídliska v Galante. Ako vznikla, ostáva stále záhadou

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mimoriadna situácia v Galante. Na sídlisku Zornička sa medzi obytnými domami prepadla zem. Ľudia majú z obrovskej jamy obavy. Prepadnutie nemožno vylúčiť ani na iných miestach. Záhadou je, prečo sa to stalo.

Na šesť metrov dlhý a tri metre široký masívny kráter sa chodia pozerať nielen miestni, ale aj ľudia z okolia. Nevídaný jav si fotia z každej strany. Stala sa z neho miestna atrakcia.

Zem sa prepadla na ploche, kde sa bežne hrávajú deti a ľudia venčia psov. Takmer tri metre hlboká jama mnohých vydesila. Prepadlina vznikla za pár minút.

„Podľa poslednej informácie by sa malo jednať o prepad žumpy, ktorá voľakedy v minulosti pre tieto tehlové domy slúžila ako odpadový priestor,“ uviedol primátor Galanty Peter Kolek.

Prečítajte si tiež:

Kráter mesto okamžite ohradilo. Ľuďom odporúčajú, aby sa miestu kvôli bezpečnosti radšej vyhli. 

Keď pôjdete z polnočnej omše, zoberte si pre istotu čelovku. Mestá majú úspornejšie verejné osvetlenie a navyše v tejto lokalite je podobných rizikových miest viac.

„Je dosť možné, že aj medzi ďalšími medzi ďalšími bytovými jednotkami môžu byť takéto žumpy. Musíme v tomto momentne premyslieť stratégiu a taktiku do budúcnosti,“ dodal Kolek.

Situáciu chce mesto riešiť až po Novom roku. Aký zvolia postup, zatiaľ nevedia. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.