GALÉRIA: Nádherné kroje a tradície. Polnočná omša v goralskej obci Lendak mala obrovské čaro

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Radujme sa, veseľme sa. Zvony ohlasujú radostnú zvesť. Narodil sa nám Spasiteľ. Najkrajšie sviatky v roku sú v mnohých rodinách najmä o tradíciách a súčasťou Vianoc je aj polnočná svätá omša.

​Do rázovitej goralskej obce Lendak sa vždy radi vraciame s kamerou. Do kostola tam v nádherných krojoch smeruje veľká časť miestnych a mladí z celého srdca vítajú narodené Jezuľa.

Kostolné zvony zvolávali celú dedinu k veľkej slávnosti. Už hodinu pred polnocou sa miestni schádzali pri jasličkách, aby opäť po roku oslávili zázračné zrodenie Spasiteľa.

Prečítajte si tiež:

Miestni žijú tradíciami

Z celého srdca sa Lendačania modlili a spievali. Viacerí sa priznali, že pri najznámejšej vianočnej piesni ďakovali a prosili.

„Veľmi prosím, aby si to zachovali. Slovensko je také krásne a rozmanité, krojmi, nárečiami, oblečením, zvykmi. Nezriekajme sa toho, lebo to sme my, to je naša krajina,“ hovorí kňaz a správca farnosti v Lendaku Ján Marhefka.

Lendacké Vianoce nikdy nesklamú lebo tu si ľudia tradície ctia a žijú nimi. Je to však aj o silnej viere, lebo práve o nej sú skutočné Vianoce, ktoré majú do rodín a spoločnosti priniesť radosť a nádej a pre lepší svet.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sviatky

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.