V týchto okresoch platia výstrahy pred povodňami. Pozor aj na silný vietor na horách

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Aj v stredu platia najmä na západnom a strednom Slovensku výstrahy pred povodňami. Meteorológovia upozorňujú aj na vietor na horách. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v tejto súvislosti vydal výstrahy prvého a druhého stupňa, informuje na svojom webe.

Výstraha druhého stupňa pred povodňami platí pre okresy Skalica, Senica, Nové Zámky - sever a Zlaté Moravce. Zároveň výstraha prvého stupňa je vydaná pre okresy Malacky, Bratislava, Dunajská Streda, Komárno, Nové Zámky - juh, Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Ilava, Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Žilina - sever, Martin, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Žilina - Rajčanka, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Bánovce nad Bebravou, Prievidza, Levice - východ a Michalovce.

Výstrahy pred povodňami
Zdroj: SHMÚ

Na horách treba počítať so silnejším vetrom, platia preto výstrahy do 10.00 h. Týka sa to okresov Banská Bystrica, Brezno, Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Tvrdošín. Nad pásmom lesa sa tam môže vyskytnúť silný vietor, ktorý môže dosiahnuť v nárazoch 110 až 135 kilometrov za hodinu, v priemere 70 až 85 kilometrov za hodinu, čo predstavuje víchricu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.