Elektrický prúd zabil v Lipanoch len trojročné dieťa. Príbuzní opísali, ako došlo k tragédii

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na tohtoročné vianočné sviatky budú spomínať so slzami. Trojročné dievčatko z Lipian sa včera pravdepodobne dotklo poškodeného kábla. Zásah elektrickým prúdom neprežilo. Rodičia teraz zariaďujú pohreb.

Malú Rastislavu zasiahol prúd vnútri pri dverách v malom domčeku. Dievča následne chytil otec a prúd zasiahol aj jeho, ako aj babku dievčatka. Otcovi sa z nosa spustila krv. 

Oživovať sa ju snažili viacerí, no nakoniec sa to nepodarilo ani záchranárom. ktorý napriek veľkej snahe museli konštatovať smrť. 

Teta nebohého dievčatka priblížila, čo sa presne stalo. Koniec kábla podľa nej nebol zaizolovaný, iba ohnutý. keď sa ho dievčatko dotklo, spadlo na zem a prevrátilo pri tom vedro s vodou.
„Ona keď sa chytila, spadla na tú vodu a celá chyža bola pod prúdom,“ hovorí Erika Šandorová.

V celej lokalite je však kábel na kábli. Deti k nim majú nepretržite prístup. Miestni sa boja, že sa takáto tragédia môže ešte zopakovať.

Prečítajte si tiež:

Stanovisko polície 

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová uviedla, že k úmrtiu dieťaťa došlo pravdepodobne po dotyku s poškodeným káblom elektrického vedenia. 

„Na miesto privolaný obhliadajúci lekár nariadil súdnoznaleckú pitvu, ktorá stanoví presnú príčinu smrti dieťaťa. Prípadom sa zaoberá vyšetrovateľ okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove, ktorý vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia," uviedla Ligdayová.

Ako doplnila, okresný vyšetrovateľ vykonáva všetky potrebné procesné úkony, ktorých cieľom je zistiť všetky okolnosti tejto tragickej udalosti.

„Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR vyslalo ambulancie rýchlej zdravotnej pomoci a rýchlej lekárskej pomoci na pomoc dieťaťu po zásahu elektrickým prúdom. Záchranári na mieste vykonávali resuscitáciu, nakoniec však museli skonštatovať exitus," povedala hovorkyňa OS ZZS SR Petra Klimešová.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.