Bombová hrozba v Prešove. Klientske centrum evakuovali, prehľadávali priestory

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ďalšia bombová hrozba. Teraz v klientskom centre v Prešove. Do budovy prišiel chlapec s cestovnou taškou, čakajúcim ľuďom povedal, že má so sebou bombu. 

Podľa informácií TV Markíza asi 38-ročný muž prišiel do priestorov klientskeho centra vo štvrtok (28. 12) krátko pred 10.00 hodinou. V ruke mal cestovnú tašku. Na mieste čakali ľudia, ktorí si prišli vybaviť doklady. Tým povedal, že má so sebou bombu. 

Prečítajte si tiež:

V centre sa jeho vyhrážky rozhodli nebrať na ľahkú váhu. Priestory evakuovali a na miesto privolali aj policajtov. Chlapca sa im podarilo zadržať. Príslušníci polície zistili, že v taške nič nemá. Napriek tomu sa pustili do prehľadávania priestorov aj za pomoci psa. 

Desiatky ľudí tak stáli vonku pred budovou asi dve hodiny, pričom im nikto nevedel povedať, či prevádzku ešte obnovia.

Krátko pred 12.00 hodinou po dôkladnom prešetrení hrozby policajnými hliadkami sa však centrum opäť rozbehlo. 

Prečítajte si tiež:

Klientske centrum v Prešove sídli v budove Okresného úradu Prešov. Rovnako sa tam nachádza krajské operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby. Tie však fungovali normálne a ich pracovníkov neevakuovali. 

Mladý muž, ktorý spôsobil rozruch, putoval na policajnú stanicu. V súvislosti s činom vedú trestné stíhanie vo veci trestného činu šírenia poplašnej správy. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.