Minister školstva sa stretol s rodičmi zosnulého Romana z Parchovian

Minister školstva sa stretol s rodičmi zosnulého Romana z Parchovian
Tomáš Drucker. Zdroj: tvnoviny.sk/Ľubomíra Ivanková

Minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD) sa vo štvrtok stretol s rodičmi tragicky zosnulého Romana z Parchovian. V osobnom rozhovore si vypočul, čo sa stalo. Odpovedal aj na konkrétne otázky rodičov, čo môže ako minister školstva urobiť. TASR o tom informoval odbor komunikácie rezortu školstva.

"Počas stretnutia sme diskutovali o tom, v akom stave je v súčasnosti problematika duševného zdravia mladých ľudí, a zhodli sme sa, že je dôležité, aby odkaz tragédie mladého Romana nezostal nepovšimnutý," povedal Drucker. Rozprávali sa tiež o dôležitosti prevencie, kľúčovej úlohe školských psychológov, vhodných spôsoboch odstraňovania šikany či edukácii pedagógov.

V tragickom prípade žiak deviateho ročníka základnej školy 20. novembra počas prestávky vyšiel na strechu školy a pri páde utrpel zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. Otec sa pre médiá vyjadril, že jeho syn mal byť šikanovaný. Polícia vedie vyšetrovanie pre trestný čin usmrtenia.

Počet pokusov o samovraždu sa zvyšuje. Hovoria to odborníci, ktorí tento rok už zachránili stovky životov. Pozrite si nedávnu reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Školstvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.