S primárkami v Bratislave súhlasí aj Kollár, tvrdí, že to bola chyba v komunikácii

Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič.
Zdroj: TASR

Rozhodne sa tak medzi Jánom Mrvom a Caroline Líškovou.

Opozícia postaví v Bratislave v novembrových komunálnych voľbách len jedného kandidáta na primátora. 

Portál aktuality.sk najprv písal, že rokovania prebiehali bez Borisa Kollára zo Sme rodina, ktorý sa pripravovaných primárkach dozvedel z internetu a hovoril o „arogancii“ svojich kolegov.

„Pre mňa je toto nová informácia, so mnou sa o tom nikto nebavil. Ako si to predstavujú? Že nám už len oznámia, kto vyhral primárky?“ pýtal sa Kollár.

Svoju reakciu ale uviedol na pravú mieru. Bola to vraj chyba v komunikácii. S primárkami súhlasí. Volal tak do redakcie portálu. Povedal, že jeho hnutie sa na rokovaniach zúčastňovalo tiež, nastala však chyba v komunikácii.

„Rokovania, na ktorých bol náš krajský predseda, trvali až do noci. Ku mne sa však táto informácia dostala až dnes, preto som tak vybuchoval a reagoval tak nervózne,“ vysvetlil Kollár.

Mrva a Líšková

Rozhodnúť by sa malo v primárnych voľbách medzi súčasným starostom bratislavských Vajnôr Jánom Mrvom, ktorému už vyjadrili podporu opozičné OĽaNO, SaS, Sme rodina a kandidátkou na primátorku za mimoparlamentné KDH Caroline Líškovú. Potvrdili to dva od seba nezávislé zdroje.

OĽaNO, SaS a Sme rodina už začiatkom júna oznámili, že v boji o post primátora Bratislavy podporia Mrvu. Líder OĽaNO Igor Matovič vtedy povedal, že hľadali poctivého a dobrého kandidáta, ktorý má skúsenosti s komunálnou politikou a dokáže byť dobrou voľbou pre moderné kozmopolitné mesto Bratislavu.

Ako tvrdí, snažili sa nájsť kandidáta, za ktorého sa dokáže postaviť čo najviac demokratických opozičných strán. Komunálna politika je podľa Matoviča súťaž ideí a v tomto prípade im viacej záležalo na skúsenosti.

KDH s vlastnou kandidátkou

KDH však do komunálnych volieb postavilo vlastnú kandidátku na primátorku hlavného mesta Caroline Líškovú. Kresťanskí demokrati deklarovali, že do poslednej chvíle mali snahu vytvoriť s ostatnými opozičnými stranami dohodu o spoločnom postupe v komunálnych voľbách v Bratislave. "SaS a OĽaNO, žiaľ, uprednostnilo pred nami dohodu so Sme rodina.

Uprednostniť dohodu so Sme rodina, ktoré na celom Slovensku v nedávnych regionálnych voľbách nezískalo ani jedného jediného poslanca, pred dohodou s KDH, sa v zásade nedá racionálne zdôvodniť, ale očakávame, že niekto sa na to podujme," uviedli. 

Politické a stranícke záujmy podľa nich zvíťazili nad tým, čo Slovensko a Bratislava potrebujú. Podľa slov predsedu KDH Alojza Hlinu sa Líšková môže stať fenoménom tohtoročných komunálnych volieb. 

Kandidáti na primátora

Na primátora Bratislavy bude opätovne kandidovať súčasný šéf samosprávy hlavného mesta Ivo Nesrovnal. Jeho vyzývateľmi budú architekt a hudobník Matúš Vallo, ktorý má podporu mimoparlamentných Spolu – občianska demokracia a Progresívne Slovensko. Kandidatúru na primátora hlavného mesta ohlásil aj bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, ktorý kandiduje ako nezávislý. 

Primátorom Bratislavy chce byť aj predseda mimoparlamentnej strany NAJ Viktor Béreš, spevák a podnikateľ Martin Jakubec, ktorý kandiduje ako občiansky kandidát a advokát Jaroslav Brada, ktorý je kandidátom iniciatívy .TERAZ v spolupráci so Stranou moderného Slovenska. Kandidovať ako nezávislý chce aj autor a organizátor Korunovačných slávností v Bratislave Miroslav Vetrík. Komunálne voľby budú 10. novembra.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Alojz hlina

Dôležité udalosti