V minulosti sa niektoré Nového roka nedožili. Pozreli sme sa, ako zvládajú hlučné oslavy zvieratá v zoo

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Niektoré zavreli, iné museli rachot vydržať. Presne o polnoci sme boli v zoologickej záhrade. Tam sa síce ohňostroje nepoužívajú, no pozreli sme sa na to, ako to vyzeralo v jej okolí.

Bolo 30 minút pred polnocou a v zoologickej záhrade bola tma ako v rohu. No občas ju osvetlil ohňostroj. Niektorí jedinci boli totiž nedočkaví.

„Toto je jediný deň, keď zatvárame všetky zvieratá, ktoré sa dajú a je na to priestor. Kvôli bezpečnosti,“ približuje hovorkyňa ZOO Bojnice Andrea Klasová.

Prečítajte si tiež:

A potom to vypuklo. V okolí Bojnického zámku a zoo sa bolo na čo pozerať. A to z každej strany.

Zvieratá sme síce nevideli, no bolo počuť, že im to vadí.

„Môžem ich akurát tak ľutovať. Ja to vydržím, človek už je na to zvyknutý, za nejaké tie roky to pozná, ale oni to nechápu,“ hovorí nám strážnik Miroslav.

„Vtáky a cicavce majú viacnásobne lepší sluch ako majú ľudia, čiže vnímajú to určite intenzívnejšie. Je tam riziko, že sa môžu splašiť, chcú uniknúť do bezpečia, no nemajú kam, pretože ten hluk z petárd a z rakiet je absolútne všade,“ opisuje hovorkyňa.

Podarilo sa nám nakrútiť pandu červenú, ktorá bežne oddychuje na strome, no teraz bola mimoriadne nepokojná. Aj ďalšie zvieratá toho veľa nenaspali.

V minulosti sa tu niektoré Nového roka dokonca nedožili. Dnes sú podľa ošetrovateľov zvieratá zatiaľ v poriadku, no najradšej by boli, keby v budúcnosti ohňostroj v okolí zoo vôbec nebol.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.