Opití tínedžeri, výbuchy na sídliskách aj centre mesta. Príchod nového roka v Bratislave vyzeral ako by bola vo vojne

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Opití tínedžeri, výbuchy na sídliskách aj centre mesta. Príchod nového roka v Bratislave vyzeral ako by bola vo vojne. Zásahový tím mestskej polície bol v plnom nasadení. V službe sme s nimi strávili niekoľko hodín.

Je krátko pred ôsmou večer. Veliteľ zásahovej jednotky bratislavskej mestskej polície rozdáva pokyny, ako zvládnuť náročnú noc a na čo sa zamerať.

Sotva sme prešli po Obchodnej ulici pár metrov a hneď sa ozval výbuch. Nájsť toho, kto pyrotechniku odpálil je na takomto rušnom mieste takmer nemožné.

 „Najvyššia pokuta za toto je 30 eur. A keď nemá pri sebe peniaze? Vypíše sa mu šek,“ hovorí príslušník zásahového tímu mestskej polície v Bratislave.

V tíme je približne 30 policajtov. No a okrem mužov tam slúžia aj štyri ženy.

Presúvame sa na Hviezdoslavovo námestie. Prichádza k nám muž, ktorý našiel niekoho kľúče. Meníme hliadku, presúvame sa s kynológmi na Dolné Hony.

Uprostred sídliska zbadáme hlúčik mladých ľudí. Na lavičke majú množstvo alkoholu. Príde aj ďalšia hliadka, dievčatám dávajú fúkať. Dreger ukázal hodnoty nad jedno promile.

 „Na mieste to riešime tak, že voláme buď zákonnému zástupcovi alebo sociálnu kuratelu, potom sa to odstupuje ďalej,“ vysvetľuje príslušník zásahového tímu mestskej polície v Bratislave.

Mestská polícia v hlavnom meste riešila vlani viac ako 132-tisíc udalostí. Policajti zo zásahovej jednotky pomáhajú kolegom počas roka aj pri futbalových zápasoch či demonštráciách.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.