Nechal vás? Rady od kamošky, ktoré berte s rezervou

Ilustračná snímka.
Zdroj: dotshock/shutterstock.com

Zostať sama sebou je jednoduché a zložité zároveň.

Priateľov si na rozdiel od rodiny, vyberá každý sám. Neraz sú bútľavou vŕbou, ktorej sa zdôverujeme aj s najintímnejšími vecami. Na pozore však treba byť, keď sa vám začnu starať do života viac, ako je milé. Najmä ak ste sa nedávno rozišli s dlhoročným partnerom a ona vás nabáda, aby ste si rýchlo niekoho našli v štýle klin klinom sa vybíja. Ponúkame vám pár najčastejších rád od kamošky, ktoré treba brať s rezervou.  

„Nechodíš do spoločnosti"

Ak vám kamarátka vyčíta, že chodíte málo von, skúste jej to jednoducho vysvetliť.  Iste máte na to dôvody. „Niekedy si ľudia potrebujú od randenia oddýchnuť, aby načerpali novú silu. Tú potom môžu vložiť do nového vzťahu. Začnite s tým až vtedy, keď budete cítiť, že to naozaj chcete," odporúča terapeutka a sexuologička Isiah McKimmieová pre Huffington Post.

„Si príliš vyberavá, musíš poľaviť na nárokoch"

Ak poľavíte zo svojich štandardov, ktoré máte voči partnerovi, môže to byť začiatok konca. Pravdepodobne sa zapletiete do ďalšieho vzťahu, ktorý nikam nepovedie. Z predošlých vzťahov istotne viete, čo od partnera chcete, a čo naopak nie.

Ak už na začiatku vzťahu nemáte s novým partnerom niečo spoločné, je zbytočné ustupovať zo svojich nárokov len pre to, aby ste neostali sama. „Takýto vzťah by napokon mal len krátke trvanie,“ povedala terapeutka Danielle Keplerová z Chicaga pre Huffington Post.

„Nestrácaj čas na zoznamkách, láska si ťa nájde sama"

Nabádajú vás kamošky, aby ste spoznávali nových ľudí, ale keď príde reč na zoznamku, tak sa nás divne pozerajú? V dnešnej dobe neobmedzených možností je paradoxne, podľa párovej terapeutky Susan Pease Gadouaovej ťažšie sa zoznámiť než kedykoľvek inokedy.

Byť single je vraj výhodou a dnes je to fenomén

Ak vám randenie cez zoznamku pomáha nahnať stratenú sebadôveru alebo čokoľvek iné, tak to nevzdávajte. Veď nikdy neviete, či skutočne cez internet nenájdete toho pravého.

„Potrebuješ nájsť spriaznenú dušu. Nezahadzuj sa len tak s niekým"

Spriaznená duša je slovné spojenie, ktoré dokáže single ženy dostať do depresívnej nálady. Aj ľudia, ktorí sú povahovo úplne odlišní, môžu zdieľať rovnaké ideály a byť zohratý pár. Nikdy nemôžete vedieť s kým nakoniec skončíte.

„Možno by si sa mala začať lepšie obliekať"

"Drastická zmena štýlu, vynaloženie veľkého úsilia do svojho vzhľadu viac, ako sú u vás ľudia zvyknutí, môže vyzerať ako klamlivá reklama. Nezabúdajte, že sa to môže vrátiť ako bumerang," vysvetľuje Keplerová.

Prečo ste stále sama? Možno je za tým aj týchto 5 dôvodov

Je samozrejmosťou, že starostlivosť o svoj zovňajšok neradno zanedbávať. Veď neupravená príliš nezaujmete. No nesnažte sa zo seba urobiť to, čo v skutočnosti nie ste vy a ani nechcete byť. Pamätajte si: Žena, ktorá nie je spokojná sama so sebou a pretvaruje sa, nie je pripravená na vzťah.

„Myslím, že si vyberáš tie nesprávne typy"

Hoci táto veta znie ako klišé a neustále ste ju počúvali už od detstva, môže byť na nej kúsok pravdy. Ak si myslíte, že napriek všetkým predsavzatiam sa stále púšťate do rovnakých vzťahov, asi nastal čas, by ste vyhľadali odbornú pomoc. Veď psychológ vám možno pomôže prelomiť tento začarovaný kruh. A možno zistíte, že problém je oveľa hlbší, ako sa vám môže na prvý pohľad zdať.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti