Košická ZOO má za sebou mimoriadne obdobie. Mláďa kozy kamerunskej sa narodilo na Nový rok

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Fľakatá polnočná koza a čierny silvestrovský cap. Košická ZOO má za sebou mimoriadne obdobie. Plodnú mali silvestrovskú noc, ale aj Nový rok. Prvým mláďaťom je kozička kamerunská. 

Jedno sa narodilo na záver roka, druhé presne na Nový rok. Mená zatiaľ nemajú, no s objektívom kamery to vedia už aj štyri dni po narodení.

„Pár hodín je medzi nimi rozdiel a technicky vzaté rok. Je to plemeno koza kamerunská. V zoologických záhradách je to veľmi obľúbené plemeno, lebo je malé, dorastá do výšky zhruba okolo 40 cm a voči ľuďom je veľmi tolerantné,“ priblížil inšpektor chovu Jozef Lenard.

Plemeno pochádza z Afriky. Fľakatý prírastok sa však vymyká štandardom, keďže nie je celý čierny ako ostatní a vizuálne je atraktívny. 

Prečítajte si tiež:

A hneď vedľa sú ďalšie sviatočné kozľatá. Narodili sa na Sviatok všetkých svätých. ZOO má pritom za sebou jeden z historicky najplodnejších rokov.

„Odchovali sme vlani viac ako 200 mláďat, čo je asi absolútne najvyššie číslo počas jedného roka v celkovej histórii ZOO. Máme veľmi veľa unikátnych odchovov, ale doviezli sme aj veľa nových zaujímavých zvierat,“ povedal riaditeľ košickej ZOO Erich Kočner.

V decembri tu pribudla aj samička pandy červenej Nerissa. Je z poľskej ZOO.

Aj chov pandy červenej je v európskych ZOO koordinovaný. Medzi záhradami teda putujú geneticky zaujímaví partneri v rámci záchranného programu a netreba ich odchytávať vo voľnej prírode.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.