Tomášovi sa splnil detský sen. Stal sa prvým slovenským traťovým komisárom pretekov Formuly 1

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Tomáš mal vždy rád motory. Neťahalo ho to však za volant, najviac ho zaujímalo zákulisie motoršportu. Obdivoval pretekárov, ale aj ich tímy a tých, ktorí sa starajú o bezpečnosť na trati. Lásku k automobilom nakoniec pretavil do zamestnania.

Tomáš pochádza z Komárna. Motoršport ho bavil už od detstva, kedy ako malý chlapec na hranici s Maďarskom čakával na technickú posádku, ktorá cestovala na maďarský okruh Formuly 1. 

Svoj sen si splnil v roku 2009, kedy sa na Slovensku otvoril okruh Slovakia Ring. Spočiatku sem chodil len ako divák, ale časom sa z neho na tomto okruhu stal traťový komisár. Stojí na postoch a sleduje pridelený úsek na trati. 

Prečítajte si tiež:

Dovolil nám nahliadnuť do svojho pracovného zákutia

Podľa jeho slov je najdôležitejšia žltá vlajka, ktorá znamená nebezpečenstvo na trati. Zelená zas signalizuje voľnú dráhu.

Dlhoročné skúsenosti ho doviedli až na Formulu 1 do Maďarska, kde mal tú česť byť traťovým komisárom. „Fyzicky tam stáť  a vidieť všetko okolo zblízka je brutál,“ okomentoval Tomáš svoj zážitok na celý život.

Prečítajte si tiež:

Jeho koníček je jeho povolaním

Najväčšej automobilke na Slovensku testuje nové autá. „Mojou prácou je na testovacej dráhe kontrolovať celé auto od svetiel až po výfuk. Je to práca snov. Ja rád a s úsmevom chodím do práce,“ priznáva. 

Tomáš na Slovakia Ringu okrem traťového komisára jazdí na Medical Care. 

No ak ste si mysleli, že doma sa už motoršportu nevenuje, tak ste na veľkom omyle.

Slovenskí fanúšikovia motoristického športu si budú môcť vychutnať prvé exkluzívne priame prenosy najprestížnejšej súťaže F1 na Voyo.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.