Na hokeji nesmú chýbať. Pozreli sme sa, ako nacvičujú bratislavské cheerleaderky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Majú rady tanec, hudbu, šport aj zábavu. Bratislavské cheerleaderky sú plné energie a počas našich niekoľkých návštev nám ukázali, čo všetko zahŕňa ich príprava.

Dievčatá sú neoddeliteľnou súčasťou zápasov a ich hlavnou úlohou je vytvoriť na štadióne dobrú atmosféru. 

„Ja som začala tancovať pred 16 rokmi. Vtedy sa robili nábory, čiže každý kto prišiel, sa zaradil medzi dievčatá,“ hovorí trénerka Andrea Kopanická.

Dnes výber nových členiek prebieha prostredníctvom castingov. „Dievčatá, keď prídu, dostanú číslo na oblečenie, aby sme si ich vedeli zatriediť, vypíšu dotazník, kde sú základné údaje o nich, kde zisťujem, či už niekedy tancovali. Na nábore sa ďalej učíme prvky, ktoré máme prichystané a na základe toho vidím, ako to tým dievčatám ide,“ pokračuje trénerka.

Dôležité sú pre ne silové a kondičné tréningy, pretože potrebujú spevňovať ruky a nohy. 

Prečítajte si tiež:

V tíme je momentálne 25 dievčat

Natália chodila na hokej odmalička. Najprv sledovala zápas, no potom si viac všímala cheerleaderky. Pridala sa k nim, keď mala 15 rokov.

„Venovala som sa tancu 7 rokov. Od 15 som tancovala za Banskú Bystricu. Tam som roztlieskavala a naučila sa všetky zostavy, no a momentálne roztlieskavam za Slovan,“ hovorí zas cheerleaderka Diana. 

„Diváci nás môžu vidieť na každom jednom domácom zápase HC Slovan, môžu nás tiež vidieť na americkom futbale,“ tvrdí Kopanická. Pôsobia však aj na ďalších iných športových podujatiach. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.