Silvestrovský kultúrny program v Bratislave nebol, Vallo hovoril o šetrení. Magistrát mal však večierok za desaťtisíce

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ľudia sa hnevajú. Radnica v hlavnom meste zrušila v čase šetrenia kultúrny program na Silvestra, ale večierok pre zamestnancov nie. Magistrát hovorí, že nešlo o žiadnu okázalú párty, ale len o poďakovanie zamestnancom za ich prácu. V iných mestách mali jedno aj druhé.

Namiesto ohňostroja a hudobného programu iba odpočítanie nového roka. Viacerí obyvatelia hlavného mesta boli sklamaní.

Argumentom primátora Matúša Valla bola prázdna mestská kasa a šetrenie. No nešetrilo sa takpovediac na kosť. Vo verejne prístupných materiáloch na stránkach mesta sú totiž aj faktúry za vianočný večierok magistrátu s konečnou sumou takmer 30-tisíc eur.

„Celkové náklady predstavovali približne 32 eur na osobu. Bol určený pre takmer 900 zamestnancov mesta. Poďakovanie zamestnancom za rok ich práce spojené s vianočným večierkom určite nepovažujeme za roztopaš, je to bežnou súčasťou kultúry každej firmy a organizácie, ktorej záleží na svojich zamestnancoch. Magistrát v tomto nie je a ani nemôže byť výnimkou,“ stálo v stanovisku magistrátu.

Prečítajte si tiež:

V iných mestách mali jedno aj druhé

Pozreli sme sa aj do iných miest, ktoré mali aj silvestrovský program, aj večierky pre zamestnancov.

Žilinský magistrát silvestrovskými oslavami potešil nielen obyvateľov mesta, ale koncoročné posedenie si dopriali aj všetci zamestnanci mestského úradu. Platili ho z väčšej časti sponzori. „Mesto platilo náklady na občerstvenie, ktoré neprevýšili sumu tisíc eur,“ priblížila hovorkyňa mesta Katarína Tomášová.

Aj v Prešove mali vianočnú večeru pre zamestnancov, jej konečný účet bol približne 8 500 eur. „Táto večera nebola financovaná z rozpočtu, ale z tzv. sociálneho fondu, kde sú prostriedky účelovo viazané, teda nemalo to žiadny vplyv na rozpočet mesta,“ uviedol prešovský hovorca Michal Hudák.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.