Blíži sa plesová sezóna. Šaty či kostýmy už teraz idú v obchodoch na dračku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mestský, hasičský, firemný či charitatívny. Čas veselíc, plesov a bálov sa blíži. Kto sa však chce zabaviť a vyzerať štýlovo, zháňa už v týchto dňoch nové šaty či vstupenky.

Vyzdobené sály, večerné róby, dobré jedlo. Že sa chceme baviť, cítiť aj v obchodoch. „Za posledný týždeň vidíme 41-percentný nárast kostýmov a masiek. Rovnako sme zaznamenali asi 140-percentný nárast plesových šiat,“ vraví René Parák, mediálny zástupca spoločnosti Heureka.

Po čom siahnuť napovie pozvánka. Dobré je tiež riadiť sa tým, kto a kde ples organizuje. „Medzi najčastejšie neduhy patrí, že sa páry potrebujú ladiť. Ružová kravata, ružové šaty, pozor na to, je to česko-slovenský prežitok, nie je to pravda. Skôr sa zamerať na detaily,“ odporúča odborník na etiketu.

Prečítajte si tiež:

Koľko zaplatíme za šaty či vstupenku?

U šiat už tradične bodujú červená, zelená a čierna. „Farbou tohto roka je peach fuzz, teda púdrová, u nás veľmi nepopulárna, lebo Slovenky rady žiaria,“ tvrdí Mária Andrašovanová, majiteľka požičovne šiat Bratislave.

Minulosťou je aj ladenie mejkapu do šiat, podotýka make-up artistka Lucia Šenková. Cenu úpravy pred plesom, v prípade vlasov aj mejkapu, vyčíslila na 100 až 200 eur.

Do toho ešte róba a náš mini prieskum naznačuje, že ceny sa naprieč Slovenskom líšia. V Bratislave vyjde požičanie na 130 až 230 eur, v Banskej Bystrici či Košiciach od 120 do 200 a Prešove od 100 do 160.

Inak to nie je ani pri vstupenke. Na hasičský ples sme našli vstupenky za 50 eur, na ples v Michalovciach za 100 eur.

Pri plesoch je to však podobné ako pri dovolenkách. Keď už ideme, tak nech to stojí za to.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.