Tragická nehoda v Šuranoch. Pri zrážke s vlakom prišla o život matka so synom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Tragická nehoda v Šuranoch. Zrážka vlaku s autom si vyžiadala dvoch mŕtvych. Podľa našich informácií na mieste zahynul 25-ročný muž a 54-ročná žena, malo ísť o matku so synom.

„Vozidlo z doposiaľ nezistených príčin vošlo na železničné priecestie so zavretými závorami, kde do nich narazil prichádzajúci vlak,“ uviedla hovorkyňa KR PZ Nitra Viktória Borloková.

Nešťastie sa stalo približne o 19. hodine, pričom vlak tlačil auto pred sebou asi 300 metrov. 

​Čo sa stalo?

Podľa predbežných zistení vodička údajne nerešpektovala svetelnú signalizáciu ani rampy. Navyše predbiehala aj autá, ktoré už stáli v rade a čakali, kým vlak prejde. Napokon mu však ona vošla do jazdnej dráhy.

„Predbežne vieme to, že vodička vozidla s českým evidenčným číslom vošla na zabezpečené železničné priecestie, dokonca štýlom, že predišla vozidlo, ktoré stálo pred ňou, pred priecestím. Vošla tam v čase, keď išiel vlak a výsledok bol fatálny,“ hovorí Jozef Veverka, znalec z oblasti dopravy.

Vozidlo malo podľa našich informácií české poznávacie značky, dvojica pochádzala z okresu Trenčín.

„Vodička bola za volantom, ona za to zodpovedá a je to priamy úsek cesty priecestím, to znamená, že železničné priecestie bolo funkčné, signalizačné zariadenie, mala možnosť to vidieť na veľkú vzdialenosť a konala tak, ako konala,“ dodal Veverka.   

Táto tragédia spôsobila aj viac než štvorhodinové prerušenie spojov na trati Palárikovo - Šurany. Železničná spoločnosť Slovensko musela pre nehodu odkloniť tri rýchliky cez Nové Zámky, spôsobujúc meškanie medzi 24 až 55 minútami.

Čo bolo presnou príčinou nehody, polícia vyšetruje. Známy je už však výsledok dychovej skúšky rušňovodiča. Alkohol nepil.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.