Brigita tvrdí, že sa druhýkrát narodila. Počas jazdy zasiahli jej auto padajúce skaly

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Obrovský skalnatý masív sa odtrhol a padol na frekventovanú cestu v obci Hričovské Podhradie neďaleko Žiliny. Časti skál zasiahli auto, ktoré tadiaľ práve prechádzalo. Vodička hovorí, že sa v pondelok (8. 1.) druhýkrát narodila.

Brigita cestovala na návštevu ku kamarátke. Presne v čase, keď išla po tejto ceste, začali padať skaly. „Chytila ma aj skala, padala a ja som bola priamo v tom dianí,“ opisuje šoférka.  

Žena mala obrovské šťastie. Ak by išla čo i len o sekundu neskôr, mohlo sa to skončiť tragicky. „Ja som sa snažila ísť ďalej a odstaviť na nejakom mieste kde sa človek cíti v bezpečí.“ Až neskôr si začala uvedomovať čo sa vlastne stalo.

Sprejazdniť cestu, ktorá spája viaceré dediny, museli hasiči aj miestni. Len pár metrov od miesta, kde obrovské balvany dopadli, je autobusová zastávka, odkiaľ chodia deti do školy.

„My tú (skalu) budeme teraz drviť na menšie kúsky a postupne odvážať na plochu, ktorú nám určila pani starostka,“ uviedol Milan Hlávka zo správy ciest. V obci zvyšky použijú ako podložie na budovanie nového parkoviska. Do budúcna vedenie obce plánuje zabezpečiť na mieste siete, prípadne zvýšenú kontrolu lesníkov, aby k podobným nehodám nedochádzalo. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti