Popadané stromy, zničené strechy aj autá. Vietor spôsobil kalamitu, bez prúdu sú stovky domácností

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Takmer 2000 odberných miest na vymedzenom distribučnom území Východoslovenskej distribučnej (VSD) v súčasnosti nie je zásobených elektrinou. Dôvodom je veterné počasie. Uviedla to hovorkyňa VSD Andrea Forbergerová s tým, že nedeľné (7. 1.) poruchy zasiahli takmer 20.000 odberných miest. Niektoré poruchy sa vyskytli aj v pondelok.

Počas nedele vzniklo kumulatívne na elektroenergetických zariadeniach VSD viac ako sto porúch, a to na zariadeniach vysokonapäťovej (VN) aj nízkonapäťovej úrovne. V pondelok dopoludnia evidujú 12 porúch na VN zariadeniach.

Z takmer 20.000 odberných miest, ktorých sa nedeľňajšie poruchy dotkli, necelých 7000 pocítilo výpadok na menej než tri minúty. Podľa Forbergerovej boli najzasiahnutejšie lokality pri Michalovciach, Spišskej Novej Vsi, v Košiciach na Turistickej ulici a v okrese Košice-okolie. Ako spresnila, dotklo sa to aj obcí Juskova Voľa, Borša, Malá Tŕňa, Sečovská Polianka, Vislava, Jasenov, Dravce, Matejovce, Rešov, Valaliky, Ďurkov, Košická Polianka, Sady nad Torysou, Nižná Myšľa a Nižný Klátov.

Prečítajte si tiež:

„VSD okamžite zareagovala na predpovede a aktuálnu situáciu v distribučnej sústave. Pohotovostné zložky pracovali v teréne na čo najrýchlejšom obnovení distribúcie elektriny aj s pomocou ťažkej techniky. Najväčšie prekážky pri obnovovaní zásobovania odberných miest predstavovali cudzie predmety, ktoré vietor rozfúkaval a tie poškodzovali elektrické zariadenia,“ spresnila s tým, že najčastejšie išlo o stromy, respektíve konáre stromov, ale aj odviatu strechu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.