Obrovský úspech Slováka Dávida Štumpfa. Získal významné ocenenie Emmy Awards

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovenský animátor Dávid Štumpf z Komárna je čerstvým držiteľom významného ocenenia Emmy Awards. Spolu s jeho tímom získali ocenenie za výnimočnú animáciu.

Dávid pracoval na populárnom seriáli Miss Marvel v produkcii Disney+ a Marvel.

„V podstate je to hraný seriál o superhrdinke, ktorý však má aj animované pasáže. Sú tam načrtnuté dva svety. Nejaký vnútorný svet hlavnej hrdinky, ktorý je animovaný a realita, ktorá je hraná. My sme s našim tímom riešili práve tie animované pasáže,“ povedal Dávid.

Prečítajte si tiež:

​Prvá ponuka zo zahraničia

To, ako sa Dávid k práci na tomto seriáli dostal, možno mnohých prekvapí.

„Bolo to tak, že úplne prvá komerčná a zahraničná ponuka, ktorú som dostal, bola práve tento seriál,“ povedal úspešný animátor. „Predtým som robil krátke filmy, nejaké nezávislé veci a potom mi napísali z tohto štúdia,“ dodal.

Dávid na sebe tvrdo pracoval už počas školy. Podieľal sa aj na lokálnej komerčnej tvorbe, no najmä pracoval na nezávislých projektoch. „Tie sú viac slobodné, v rámci nejakého umenia a tvorivosti. Je to ideálne na tvorenie portfólia. Nabral som tak v tomto remesle veľa skúseností,“ opisuje Dávid Štumpf.

Krabicu, v ktorej mal svoje ocenenie Emmy Awards uložené, rozbil hneď, ako vyšiel z hotela. „Ale tak, zalepil som ju páskou,“ dodal s úsmevom. 

Talentovaný Dávid nám v Teleráne povedal oveľa viac a prezradil aj to, či už pracuje na niečom novom. Pozrite si náš rozhovor. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.