Vietor strhol aj strechu kostola. Počasie trápi celú krajinu, tuhá zima bude pokračovať

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovensko zasiahlo prudké ochladenie. Východ krajiny sužuje silný vietor, ľudia boli bez elektriny, stromy demolovali autá. Ochladenie podľa meteorológov vyvrcholí v strede tohto týždňa.

Vietor strhával strechy, no najmä pováľal stromy. Tie zdemolovali niekoľko áut aj priamo v Košiciach. Za obeť padli tiež billboardy pri cestách. Uvoľnil aj strechu kostola priamo na Hlavnej ulici. Hasiči tam uzavreli priľahlú ulicu. 

Prečítajte si tiež:

Domácnosti bez elektriny

Vietor v nedeľu (7. 1.) prerušil dodávky elektriny na 20-tisíc odberných miestach. Tretinu obnovili do niekoľkých minút. V pondelok (8. 1.) pred obedom nemali elektrinu na viac ako dvoch tisíckach miest. Starosta mestskej časti Košická Nová Ves Peter Krcho uviedol, že ešte aj v pondelok ráno mnohé domácnosti nahlasovali výpadky elektriny. 

„VSD okamžite reagovala na predpovede a situáciu, naše zložky boli v teréne. Najväčšie prekážky pri obnove elektriny boli predmety, ktoré vietor rozfúkal a poškodil naše zariadenia,“ uviedla hovorkyňa Východoslovenskej distribučnej Andrea Danihelová. 

Prečítajte si tiež:

Ochladenie na celom Slovensku

Náhle ochladenie neminulo ani hlavné mesto. Meteorológovia vydali výstrahy pred vetrom aj poľadovicou. „Podobnú rýchlosť vetra očakávame aj počas dnešnej noci, ale počas zajtrajšieho dňa už bude postupne slabnúť,“ povedala Jana Potánková, meteorologička SHMÚ.

Najväčšie ochladenie meteorológovia zaznamenali na severe. V Liesku, kde boli v sobotu (6. 1.) štyri stupne, namerali v pondelok mínus 12. Mrazivé počasie by malo dosiahnuť vrchol počas nasledujúcej noci, keď teplomery môžu ukazovať aj -21 stupňov. Tým však zima nepovedala všetko. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.